В Україні енергетична система є об’єднаною, але має декілька слабких місць, які можуть стати критичними в зимовий період. До таких міст належать Київ, Харків та Одеса, де ситуація може бути найгіршою через високі ризики та дефіцит електроенергії.
Про це в інтерв’ю для проєкту "Ремарки" розповів Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики.
Харків є одним з найбільш вразливих міст, оскільки постійно перебуває під загрозою обстрілів. За словами Харченка, будь-яка підстанція чи генеруюча потужність у Харкові може бути знищена в будь-який момент, що ставить місто під високі військові ризики.
Одеса, як зазначає експерт, також входить до переліку найбільш проблемних регіонів через значний дефіцит власної генерації. У місті практично немає власних потужностей для виробництва електроенергії, що робить його залежним від постачання ззовні.
Наразі в Одесі встановлюють нові генеруючі потужності, які, в кращому випадку, забезпечать водопостачання та частково покриють потреби в теплопостачанні.
Київ, за словами Харченка, є одним з найбільш дефіцитних міст у країні з точки зору енергопостачання. Для забезпечення Києва електроенергією колись була побудована Чорнобильська АЕС, але навіть тоді це не завжди вирішувало проблему.
Наразі Київ взимку має дефіцит потужності в межах 700-900 мегават, які необхідно імпортувати з інших регіонів або з-за кордону. Якщо ж з якихось причин місто буде відрізане від зовнішнього енергопостачання, мешканці можуть залишатися без світла до 16 годин на добу, що стане новою реальністю для киян.
Крім того, Знай.ua повідомляв, українцям готують нові обмеження: які "сюрпризи" чекають