Церковне свято 20 вересня: що заборонено робити у день мученика Михаїла
Церковне свято 20 вересня: що заборонено робити у день мученика Михаїла

Церковне свято 20 вересня: що заборонено робити у день мученика Михаїла

Що не можна робити у церковні свята - Главред поділився цікавою інформацію про релігійне свято, яке відзначають 20 вересня.

20 вересня відзначають свято, яке має важливе духовне значення для кожного: дізнайтесь, яке церковне свято, має свої особливі традиції, історію походження та звичаї, яких варто дотримуватись.

Дізнайтеся, що дозволено і категорично заборонено робити у день мучеників і сповідників Михаїла, князя Чернігівського, і боярина його Феодора.

Які свята 20 вересня

В Україні та світі 20 вересня відзначають такі свята:

Церковне свято 20 вересня

За новим церковним календарем, 20 вересня в Україні відзначають день мучеників і сповідників Михаїла, князя Чернігівського, і боярина його Феодора.

Відомо, що князь Михайло Чернігівський обіймав київський престол у XIII столітті. Восени 1240 року до міста підступили монголи і Києву потрібна була допомога для відсічі. Князь спробував узяти в союзники Угорщину, Польщу і Німеччину, але, на жаль, йому це не вдалося, і Київ взяло військо Батия. Після цього на Русь прибули посли хана, щоб обкласти її даниною. Крім цього, на князювання Києвом потрібно було отримати дозвіл хана - ярлик. Тому князь Михаїл із боярином Федором вирушили в Орду, але після приїзду були страчені

Реформа церковного календаря в Україні

Реформа церковного календаря в Україні — процес впровадження нового стилю, тобто григоріанського або новоюліанського календарів, замість старого стилю (юліанського календаря) українськими церквами. З початком російсько-української війни та після того, коли 16 листопада 2017 року Різдво Христове 25 грудня за григоріанським календарем стало державним вихідним в Україні, питання щодо переходу українських релігійних організацій на григоріанський/новоюліанський календар активізується щороку з наближенням Різдва Христового.

Питання календарної реформи гостро постало після початку повномасштабного російського вторгнення в Україні 2022 року, адже, як стверджують деякі публіцисти та церковники, через використання старого стилю разом з Російською православною церквою Україна перебуває у сфері "російського світу". Як і предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, так і предстоятель УГКЦ верховний архиєпископ Святослав,висловили підтримку щодо проведення календарної реформи в Україні, пише Вікіпедія.

Що не можна робити 20 вересня

День Ангела 20 вересня

20 вересня свої іменини відзначають власники таких імен як Василь, Іван, Іларіон, Михайло, Олег, Олександр, Федір, Тетяна.

Більше цікавих новин:

Джерело матеріала
loader
loader