Понад третина українців – 35% – вважають, що використання штучного інтелекту в медіа робить новини лише гіршими. Такі дані дослідження медіаспоживання в Україні представила під час National Media Talk директорка Internews Network в Україні, керівниця Медійної програми USAID в Україні Джилліан МакКормак.
Вона зазначила, що хоча про використання технологій штучного інтелекту в медіа знають 64% громадян, а ще 25% «щось чули», однак більшість вважають це негативним явищем.
Так, лише 16% українців думають, що ШІ роблять новини кращими, а ще 33% досі не визначились із своїм ставленням до цієї можливості.
Нагадаємо, штучний інтелект стає невід'ємною частиною сьогодення людей і цілих держав, які змушені брати під контроль розвиток ШІ. У той час як США мають більш децентралізований підхід, зосереджений на конкретних сферах застосування штучного інтелекту, Велика Британія вдається до методу впливу через ухвалення та дію політичних стратегій інших регуляторних інструментів. А як це роблять Комуністична партія Китаю, найбільше в світі інтеграційне об’єднання – ЄС та Україна?
Про це пише кандидат юридичних наук Сергій Козьяков у статті «Якою має бути державна політика підтримки розвитку та стримування небезпеки штучного інтелекту» (частина перша й частина друга). Також Козьяков пояснив, як ШІ використовують у військових цілях у передових країнах світу й наскільки успішно випробовує ці технології на полі бою у статті «Регулювання штучного інтелекту у військовій сфері: обмеження чи заохочення?» на ZN.UA.