Дослідниця із університету Нью-Йорка виявила, що під час загрози ящірки стрибають у водойми. Аби мати змогу дихати під водою, аноліси утворюють бульбашку.
Вчена каже, уникаючи хижаків, ящірки дихають під водою через міхур, який утворюється в їхніх ніздрях. Це дозволяє їм залишатись у безпеці до 20 хвилин, пише TheGuardian.
За інформацією зоологів, водяні аноліси живуть навколо скель, біля струмків і водоспадів у Центральній і Південній Америці, де на них полюють птахи, змії та інші ящірки. Це робить життя в лісі дуже небезпечним.
Інстинкт самозбереження спонукав ящірок розробити кілька стратегій втечі. Коли камуфляж і пошук укриття у кризовій ситуації не спрацьовують, ящірки стрибають у струмки, поки загроза не мине.
"Ми знали, що вони можуть залишатися під водою. Але не були впевнені, чи насправді ця бульбашка виконує якусь функціональну роль у диханні", – сказала доктор Ліндсі Свірк, яка вивчає аноліси в Бінгемтонському університеті в Нью-Йорку.
Щоб побачити, чи використовували аноліси свої бульбашки для дихання під водою, Свірк дослідила, як довго ящірки залишалися зануреними з нанесеним на шкіру зволожувальним кремом і без нього. З'ясувалося, що крем перешкоджав правильному формуванню бульбашок.
Науковиця зазначила, що водяні аноліси залишалися під водою на 32% довше без зволожувального крему. "Коли їм заважають утворювати регулярні дихальні бульбашки, вони не можуть пірнати так довго", – сказала Ліндсі Свірк.
Цікаво, що перша лінія захисту водяних анолісів під час виявлення хижака – завмерти й сподіватися, що їхній камуфляж приховає їх. Якщо хижак все ж переслідує, наступний варіант – залізти в тріщину у скелі. А ось пірнання у водойми є крайнім заходом, адже це може знизити температуру їхнього тіла та зробити млявими.
Ліндсі Свірк підсумовує, що для цих ящірок дайвінг є найефективнішим засобом втечі. Адже їх дуже важко виявити через рухому поверхню водного потоку.
Раніше OBOZ.UA писав, що дитинча карликового бегемота Му Ден, яке два місяці тому народилось у відкритому зоопарку Таїланду, вже встигло стати зіркою інтернету.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!