Фронт рухається надто швидко. Чому Україна не встигає створювати на Донбасі нові фортифікації
Фронт рухається надто швидко. Чому Україна не встигає створювати на Донбасі нові фортифікації

Фронт рухається надто швидко. Чому Україна не встигає створювати на Донбасі нові фортифікації

Нові позиції достатньої якості ЗСУ не встигають облаштувати, бо фронт рухається швидше, ніж є час їх звести та забезпечити, зазначає військовослужбовець і блогер Олександр Карпюк. І це лише одна з кількох серйозних проблем, що визначають перебіг подій на фронті.

Проблем вистачає.

Нас за останні три місяці посунули з позицій, які еволюційно фортифікувалися роками на Донецькому напрямку. Нові позиції такої якості ми не встигаємо облаштувати, бо фронт рухається швидше, ніж є час їх звести й забезпечити.

Ми фактично втратили можливість розміщення у Селидовому, Покровську, Новогродівці та інших населених пунктах, де досі розміщувалися тисячі військових. Зараз розміщувати такі величезні сили та засоби, розташовані на Донецькому напрямку, дуже проблематично. Бо концентрувати їх — це означає, що їх оптом роз…буть, а розсереджувати їх нема куди. Зайняті навіть усі посадки.

У ЗС РФ є Донецьк зі всією агломерацією, промзони, залізничні шляхи… Ми цього всього не маємо.

Багато основних логістичних доріг вже або перерізані, або перебувають під вогневим контролем росіян. Ще є резервні шляхи переміщення, але щойно над ними візьмуть контроль ворожі ФПВшники, доведеться виходити і з населених пунктів.

Важливо Наступ Росії — до весни. Коли і чому слід очікувати зупинки просування ворога

А ще зараз ми розтягнуті по лінії фронту, декілька наших підрозділів — у напівкотлах, і тільки на те, щоб вони там вижили, йдуть величезні ресурси. Їх не виводять, лінії не вирівнюють. Але доведеться. Вважаю, що це треба було робити раніше, а не тоді, коли вже бригаду роз…бали в котлі, а її виведення — це вимушене рішення, але я молодший сержант, що я можу знати. Хоча саме це і є причиною демотивації особового складу.

Ці всі причини не зʼявилися сьогодні, це була планова робота ЗС РФ у ці пів року, коли, варто визнати, вони весь цей час досягали успіху. Наскільки на ці всі дії зверху правильно реагували та розуміли наслідки — це вже питання не до мене. 59-та бригада сиділа ці всі місяці у напівоточенні та гідно, загалом, виконала покладені обов'язки. Але і в нас є межа можливостей.

На нас чекає складна зима та складні рішення. До цього треба бути готовими, якщо не хочемо залишити частину угруповання розй…баним у Донецькій області.

Автор висловлює особисту думку, яка може не збігатися із позицією редакції. Відповідальність за опубліковані дані в рубриці "Думки" несе автор.

Джерело

Важливо Остання осінь війни. Чому не варто сприймати те, що відбувається під Покровськом і Вугледаром, як катастрофу
Теги за темою
Збройні сили України
Джерело матеріала
loader
loader