Рівень бідності в Аргентині зріс до понад 50% на тлі заходів суворої економії президента Мілея
Рівень бідності в Аргентині зріс до понад 50% на тлі заходів суворої економії президента Мілея

Рівень бідності в Аргентині зріс до понад 50% на тлі заходів суворої економії президента Мілея

Рівень бідності в Аргентині зріс до понад 50% на тлі заходів суворої економії президента Мілея

Уряд країни бореться з інфляцією шляхом різкого скорочення витрат.

Рівень бідності в Аргентині зріс майже до 53% за перші шість місяців президентства ультраправого лідера Хав'єра Мілея, що є першою демонстрацією того, як жорсткі заходи економії впливають на населення, повідомляє The Guardian.

Новий рівень бідності, про який повідомило в четвер, 26 вересня, урядове статистичне агентство, є найвищим за останні два десятиліття, коли країна виходила з катастрофічної економічної кризи, й означає, що цього року 3,4 мільйона аргентинців опинилися за межею бідності.

Після вступу на посаду в грудні Мілей скоротив державні витрати, намагаючись приборкати хронічну інфляцію та ліквідувати бюджетний дефіцит.

Його адміністрація заморозила пенсії, скоротила допомогу їдальням, урізала соціальні програми й зупинила всі проєкти громадських робіт. Десятки тисяч державних службовців були звільнені, скорочення субсидій на енергоносії та транспорт призвело до зростання витрат, а купівельна спроможність населення знизилася.

Експерт з Латинської Америки в Лондонській школі економіки й політичних наук Кірстен Зенбрух каже, що ніколи не бачила такого різкого стрибка рівня бідності. 

“Ця нова економічна програма не захищає бідних. Стрибок просто жахливий”, - додала вона.

Однак заходи Мілея позитивно сприйняли ринки, інвестори та Міжнародний валютний фонд, якому Аргентина винна 43 мільярди доларів. Щомісячна інфляція також знизилася з близько 26% у грудні до близько 4% у червні, хоча річна інфляція в країні все ще залишається однією з найвищих у світі — понад 230%.

Старший науковий співробітник з питань Латинської Америки в Chatham House Крістофер Сабатіні зазначив, що економічний спад неминучий при контролі над інфляцією, і вказав на схожі кризи в Бразилії та Болівії в минулому, однак засумнівався, чи спрацюють зміни Мілея.

“Це небезпечна територія. Питання в тому, чи буде від цього затягування пасків якась користь? Що буде далі? Чи зможе він насправді контролювати витрати державного сектору? Чи зможе він підтримати валюту? Не зробивши цього, ви просто створите бідність”, - попередив експерт.

Хоча рейтинги популярності Мілея залишаються високими, громадська підтримка, схоже, зменшується. Результати опитування, опубліковані в понеділок, 23 вересня, показали, що у вересні підтримка Мілея впала майже на 15%, що є найбільш різким падінням за дев'ять місяців його перебування на посаді. Нещодавні опитування також свідчать, що тепер населення більше боїться втрати роботи й бідності, ніж непокоїться через інфляцію.

Прессекретар Мілея Мануель Адорні заявив, що нинішня влада успадкувала катастрофічну ситуацію від попередніх лівих урядів.

“Вони залишили нас на межі того, щоб стати країною, в якій практично всі жителі є бідними. Будь-який рівень бідності є жахливим. Ми робимо все, все, щоб змінити цю ситуацію”, - наголосив Адорні.

Повідомлялося, що Міжнародний валютний фонд підтримав набір запропонованих адміністрацією Мілея реформ. МВФ назвав цей стабілізаційний план сміливим і більш амбітним, ніж ті, що пропонували попередники нинішнього президента Аргентини. Втім, МВФ визнав, що ризики програми високі, враховуючи “важку спадщину” внаслідок невдалої політики, а також складну політичну й соціальну ситуацію в країні.

Джерело матеріала
loader
loader