Володимир Бандура розповів, що буде з людиною після перемоги штучного інтелекту
Володимир Бандура розповів, що буде з людиною після перемоги штучного інтелекту

Володимир Бандура розповів, що буде з людиною після перемоги штучного інтелекту

Про це він розповів у програмі «Діалоги» з Максимом Ялі.

«Я ще рік назад казав, народ, ми прощаємося з онлайн-освітою, зараз це практично доведений факт. Тобто у поточному вигляді, як це є, студент може зробити все, що завгодно, якщо просто от його не зловити в аудиторії і не питати усно, з використанням штучного інтелекту. Це будь-які поточні задачі», - підкреслює Володимир Бандура.

За його словами, цей інструмент – фактор конкуренції, це як калькулятор, як комп’ютер, розрахункові та аналітичні програми, це просто необхідно використовувати, зокрема і в освіті, інакше у нас будуть якісь незрозумілі, неконкурентні студенти, які живуть вчорашнім днем.

Отож, констатує експерт, спершу треба переосмислити освіту, тобто ввести інші стандарти, підходи, задачі, над якими ти і зі штучним інтелектом будеш 3 місяці сидіти, а далі у нас буде і зовсім інша картина зайнятості. За його словами, зрозуміло, що з ростом можливостей штучного інтелекту багато вузьких технічних професій посипляться, але не все так очевидно, бо ми не знаємо меж його можливостей.

«Всі людські здібності – це інтелект, відповідно, штучний інтелект забере всі ці здібності на себе, а людина залишиться актуальною тільки тому, що ми створили цю технологію. І ми з ним злиємось, те, що, грубо кажучи, робить Ілон Маск, що у тебе чіп, ти стаєш суперрозумний, у тебе в голові весь Google, і не просто Google, а ще й суперінтелект, який цей Google впорядковує і тобі дає інформацію, яка тобі потрібна. Але є інша точка зору філософів, які кажуть, що інтелект – це далеко не все, що може людина, але ці межі не окреслені», - розповідає Володимир Бандура.

Джерело матеріала
loader