Водіям на замітку: що означає дорожній знак із двома молотками
На дорогах можна натрапити на знаки, які використовуються досить рідко, через що деякі водії забувають про їхнє значення або навіть не звертають уваги на вказівки. Одним із таких знаків є зображення двох перехрещених молотків.
Що означає символ молотка
Найчастіше молоток асоціюється із працею, будівництвом та виконанням робіт. У контексті дорожнього руху символ молотка використовується для вказівки на необхідність дотримання певних правил у робочі дні, коли тривають ремонтні роботи або інші активності, які можуть вплинути на дорожній рух.
Часто цей символ використовується в комбінації з іншими знаками, що вказують на обмеження чи заборони, пов'язані з певними робочими умовами. Тож, коли водій бачить знак із молотком, це сигнал про те, що слід бути уважним і дотримуватися специфічних вказівок.
Що означає знак із двома молотками
Знак молотка на дорозі, зокрема два перехрещених молотки, є спеціальним позначенням, яке має свій номер у правилах дорожнього руху — 7.4.2, і називається "Час дії", зазначили в ПДР України.
Цей знак використовується для позначення того, що вказане місце має специфічні обмеження на зупинку або рух в робочі дні. Наприклад, якщо водій бачить знак "Зупинка заборонена" з додатковим знаком із двома молотками, це означає, що заборона діє лише протягом робочих днів, а вікна для зупинок відкриваються на вихідні.
Нюанси із знаком "Час дії"
Дія знаку "Час дії" не поширюється на святкові дні, які випадають на будні, якщо ці свята позначені червоним кольором у календарі. Ще один важливий момент стосується часу дії знака "Час дії".
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2F8239f7e1fd11b27cf61623ba8d547ae8.jpg)
Багато водіїв вважають, що "два молотка" втрачають свою силу в п’ятницю о 19:00, коли починається дія знаків "Зупинка заборонена по парних/непарних числах". Однак насправді вихідний день розпочинається о 00:00 суботи, і знак перестає діяти лише в цей час.
Що таке ПДР?
Правила дорожнього руху - звід правил, що регулюють обов'язки учасників дорожнього руху (водіїв транспортних засобів, пасажирів, пішоходів тощо), а також технічні вимоги, що висуваються до транспортних засобів, для забезпечення безпеки дорожнього руху, повідомляє "Вікіпедія".
Вас також може зацікавити:

