Голова Інституту національної пам'яті Польщі Кароль Навроцький, коментуючи питання ексгумації жертв Волинської трагедії, назвав Галичину "Східною Малопольщею", а народний депутат та колишній голова українського Інституту нацпам’яті Володимир В’ятрович вназвав таке висловлення "жалем за втраченими територіями".
Про це він написав у Facebook, передає "Європейська правда".
В’ятрович посилається на слова Навроцького, якого цитує польське видання w.
Як передає видання, голова польського Інституту нацпам’яті, який також нещодавно став фаворитом у польської опозиційної партії "Право і справедливість" у процесі вибору кандидатів у президенти, коментував рішення українських колег про початок ексгумації жертв Волинської трагедії.
За його словами, це рішення нібито не стосується тих заяв, з якими зверталася до України його інституція.
Натомість же ексгумацію проведуть за зверненнями приватних осіб, що Навроцький назвав "змінами у домовленостях, які українська сторона вносить без консультацій".
Після цього він висловив сподівання на те, що розглянуть і заяви від його інституту, вживши слово "Малопольща".
"Тому ми чекаємо на позитивний розгляд наших заяв українською владою, щоб ми могли розпочати роботи з пошуку та ексгумації жертв геноциду на Волині та Східній Малопольщі.
Ми готові до цього в будь-який час", – зазначив він.
У своєму дописі В’ятрович зазначив, що Галичину таким терміном називали у 1922-1939 роках, а причина його запровадження була "виключно політичною".
"Так українську Галичину вписували в загальнопольський наратив, витирали її українськість", – пояснив він.
Водночас він акцентував, що використання цього терміну – "не про вшанування памʼяті за загиблими тут поляками, а про жаль за втраченим територіями, які так і не стали польськими".
У МЗС Польщі привітали готовність Українського інституту національної пам’яті відновити роботи з пошуку та ексгумації жертв Волинської трагедії.
Глава МЗС Андрій Сибіга розповів деталі свого одноденного візиту до Польщі та зазначив, що із польською стороною він "обговорив конкретні технічні, а не політичні кроки, щоб нарешті вирішити питання ексгумацій, яке вже довгий час отруює наш політичний діалог".
Читайте в інтерв'ю "Євро.
Правді" про погляди з України та Польщі на новий виток історичних суперечок між країнами.