У неділю, 6 жовтня, у Казахстані проходить референдум щодо будівництва своєї першої атомної електростанції. Країна хоче прибрати свою залежність від вугілля, яке є найбільш забруднювальним джерелом енергії, повідомляє казахська служба "Радіо Свобода".
Зазначається, що референдум розпочався о 7 ранку за місцевим часом, а працюватимуть дільниці до 20 години. Своєю чергою "Радио Аззатик" з посиланням на Центральну комісію референдуму повідомляє, що явка на голосуванні перевищила 50%. Право голосу мають 12 мільйонів громадян країни.
За оцінками уряду Казахстану, будівництво АЕС коштуватиме до 12 мільярдів доларів. За словами президента Касим-Жомарта Токаєва, будівництвом об'єкта може зайнятися міжнародний консорціум. Влада розглядає заявки з РФ, КНР, Південної Кореї та Франції.
Казахстан здебільшого покладається на вугільні електростанції для виробництва електроенергії. Країна також імпортує електроенергію з Росії, аби задовольнити внутрішній попит.
Раніше віцепрем’єр Казахстану Сєрік Жумангарін заявляв, що його країна "не буде сліпо слідувати санкціям" проти Росії. За його словами, Астана поставить власні економічні інтереси на перше місце у питанні дотримування обмежень проти РФ.