Генерал оцінив дії Сил оборони та армії РФ у Курській області
Генерал оцінив дії Сил оборони та армії РФ у Курській області

Генерал оцінив дії Сил оборони та армії РФ у Курській області

Події в Курській області слід розділити на два етапи. Перший розпочався тоді, коли українське угруповання чисельністю близько 15 тис. військових у серпні зайшло на територію цього російського регіону та досягло кількох військових цілей. Нині, очевидно, розпочався другий етап.

Про це розповів в ефірі телеканалу FREEДОМ засновник благодійного фонду "Закриємо небо України", генерал-лейтенант Ігор Романенко.

Говорячи про вже досягнуті цілі першого етапу Курської операції, генерал виділив головні.

"Перше: попередила наступальну операцію ворога на Сумщині. Друге: відволікла значну частину [російських] військовослужбовців… І третє: Сили оборони України сформували буферну зону, взяли під контроль 1 300 кв. км, захопили до 600 полонених… Поліпшили ситуацію, бо Суджа — це хаб, який використовували збройні сили Російської Федерації, збирали сили і заводили потім їх і на Харківський напрямок, і на Сумський тощо. Ось це — перший етап", — підсумував він.

Росіяни на цей час перейшли до оборони, зокрема, як нагадав Романенко, почали створювати фортифікаційні споруди навіть там, куди українська армія не рухалася. А також почали формувати угруповання військ для того, щоб зупинити український наступ та витіснити Сили оборони до кордону.

"Зараз останній дедлайн [в армії РФ] — відтіснити до кінця року. Але для того, щоб це зробити, за оцінками фахівців західних та окремих наших, їм необхідно набрати угруповання військ на 80-120 тис. [військових]… Зараз уже 50 тисяч, генерал Сирський про це говорив. Завели туди механізовані частини, свої елітні частини, такі як 155 бригада, яку під Вугледаром наші кілька разів "переформатували". Вона поповнилася, і тепер уже зайшла на Курськ. Повітряно-десантні війська тощо. Ресурс підвели туди: озброєння, техніка, боєприпаси. І коли набрали такий ресурс, тепер вони мають другий імпульс у проведенні наступальних операцій. Пару тижнів тому, можливо, вони організували просування на чотирьох напрямках: два — з півночі, один — із заходу та один — з півдня", — прокоментував генерал.

Він зазначив: коли Росія почала контрнаступальні дії на Курщині, ще не було повної ясності щодо її намірів — чи це спроба купірувати український наступ, чи реалізація серйознішої операції. У будь-якому випадку, як наголошує Романенко, контрнаступальні дії армії РФ у вересні були зруйновані новими проривами кордону Силами оборони України.

"Наразі ще треба дорозбиратися. Тому що зі Снагості вони хотіли, якщо на карту подивитися, розрізати наше угруповання та влаштувати такий "котел" щодо північної частини цього угруповання. Це призупинили Сили оборони України діями у відповідь. Було знищено чимало бронетехніки ворога, навіть окремі підрозділи. 155-ї бригади десантники пішли на базу до себе — на північ, у район Глушкового та вище. Наразі з нашого боку дії Сил оборони України можна схарактеризувати як активну мобільну оборону", - зазначив генерал.

Він пояснив, що це складний вид діяльності. Бо будувати там часу нема.

"А термін "активний" говорить про те, що там нема глухої оборони. Це означає, де вважається за потрібне і можливість є, то проводити активні контрнаступальні дії з нашого боку і наступальні", — розповів Романенко.

Теги за темою
Збройні сили України
Джерело матеріала
loader