День священномученика Дмитрія Солунського: історія
День священномученика Дмитрія Солунського: історія

День священномученика Дмитрія Солунського: історія

День священномученика Дмитрія Солунського: історія

Святий прийняв мученицьку смерть за християнську віру.

26 жовтня християни східного обряду відзначають День пам'яті великомученика Димитрія Солунського, який також називають Дмитрів День. За народним повір'ям вважалося, що на свято добігає кінця землеробський рік, а святий Дмитрій замикає землю на ключ до весни.

Історія свята

За біблійною легендою, Димитрій Солунський був римським проконсулом у Фессалоніках. Він був призначений на цю посаду імператором Максиміаном. Пізніше імператор дізнався, що Димитрій є християнином і розгнівався.

Повертаючись з походу до Причорномор'я, Максиміан вирішив поїхати через Фессалоніки. Він викликав до себе Димитрія, і той підтвердив, що є прибічником християнської віри. Тоді святого кинули до в'язниці, а на світанку закололи списами.

Потім Лупп, службовець Димитрія, зібрав кров святого рушником і вмочив у неї перстень. Перстнем та іншими предметами, які були освячені кров'ю святого, Лупп зцілював хвороби.

Тіло Димитрія кинули на поживу диким звірам. Але християни зібрали його останки та таємно поховали. За імператора Костянтина над могилою святого звели церкву.

Що не можна робити у Дмитрів день

У давні часи в народі на свято дотримувалися певних заборон. Так, цього дня не можна важко працювати фізично, шити, в'язати вишивати, прибирати.

На свято заборонялося брати та давати гроші в борг. Вважалося, що це призведе до злиднів.

У Дмитрів день не можна митися та прати. В народі вірили, що так можна накликати хвороби.

Цього дня заборонялося влаштовувати гучні гуляння та весілля.

Джерело матеріала
loader
loader