Washington Post втратила понад 200 тисяч передплатників: причина
Washington Post втратила понад 200 тисяч передплатників: причина

Washington Post втратила понад 200 тисяч передплатників: причина

Washington Post втратила понад 200 тисяч передплатників: причина

Власник газети мільярдер Джеф Безос нарешті пояснив своє рішення змінити редакційну політику.

Одна з найпопулярніших американських газет Washington Post за чотири дні втратила понад 200 тисяч електронних передплатників після рішення власника не підтримувати жодного з кандидатів на цьогорічних президентських виборах  у США, повідомляє NPR з посиланням на двох співробітників газети.

Це близько 8% від 2,5 мільйонів передплатників цифрової та друкованої версій видання.

Рішення про відмову підтримати будь-кого з цьогорічних кандидатів у президенти США було прийняте Джеффом Безосом –мільярдером-власником газети –у той час, як редакційна колегія вже підготувала і планувала опублікувати редакційну статтю на підтримку віцепрезидентки Гарріс.

Це рішення призвело до кількох відставок, а передплатники видання в соціальних мережах масово почали ділитися своїм рішенням скасувати передплату. Багато з тих, хто це зробив, нагадали, що гасло газети «Демократія вмирає в темряві».

Роберт Каган, головний редактор The Post, подав у відставку в п'ятницю, а двоє членів редакційної ради видання, Моллі Робертс і Девід Хоффман, заявили, що виходять зі складу редколегії.

«Ми фактично схиляємо коліна перед Дональдом Трампом, тому що боїмося того, що він зробить», — сказав Каган, зазначивши, що представники аерокосмічної компанії Безоса Blue Origin мали зустріч із Трампом через кілька годин після того, як рішення стало публічним.

Робертс заявила, що йде у відставку, тому що «імператив підтримати Камалу Гарріс, а не Дональда Трампа, є настільки ж морально зрозумілим, наскільки це можливо», в той час як Хоффман, лауреат Пулітцерівської премії, у записці до своїх редакторів, яку отримала The New York Times, написав що виходить зі складу правління, але зберігає свою посаду.

«Я відмовляюся залишати The Post, де я пропрацював 42 роки», –  написав він.

Водночас, він додав, що рішення власника вважає нечесним і неприйнятним, оскільки США «зіткнулися з дуже реальною загрозою автократії у кандидатурі Дональда Трампа».

У той час як сотні тисяч людей скасували свою передплату, інші дописувачі у соцмережах попереджають, що скасування передплати на The Post шкодить передусім журналістам.

Пізно ввечері у понеділок Джефф Безос порушив своє мовчання. Він заявив, що не шкодує про відмову від більш, ніж тридцятирічної традиції однієї з провідних газет країни.

У опублікованій в газеті колонці він зазначив що рішення, яке, як він підтвердив, було прийнято за його особистим наказом, було прийняте не через урахування його бізнес-інтересів, а є необхідним для підтримки репутації газети в той час, коли довіра до ЗМІ зменшується.

«Підтримка одного з кандидатів насправді створює відчуття упередженості. Припинити це є  принциповим рішенням, і воно правильне. Я також хотів би чітко заявити, що тут не йдеться про якусь послугу за послугу. Рішення було прийняте мною особисто», – написав Безос відкинувши звинувачення у бізнес-інтересах та ймовірній послузі кандидату-республіканцю Дональду Трампу.

Водночас він підтвердив, що Дейв Лімп, виконавчий директор однієї з його компаній, Blue Origin, зустрівся з колишнім президентом Трампом того ж дня, коли газета оголосила, що не підтримуватиме жодного з кандидатів.

«Я зітхнув, коли дізнався про це, бо знав, що це дасть зброю тим, хто хотів би представити це як щось інше, ніж принципове рішення», - сказав він.

Джерело матеріала
loader
loader