На міжнародній конференції в Парижі минулого тижня європейські лідери виділили ліванські збройні сили як ключ до стабілізації країни. Було оголошено про внески на суму близько 200 мільйонів доларів, зокрема кошти, надані США, Францією та Німеччиною, зазначають кореспонденти The Wall Street Journal.
"Ліванська армія має вирішальну роль сьогодні більше ніж будь-коли", — сказав президент Франції Еммануель Макрон.
Але армія Лівану протягом багатьох років не виправдала західних очікувань. Попри 3 мільярди доларів фінансування з боку США з 2006 року, збройні сили Лівану погано оснащені для забезпечення безпеки кордонів країни та витіснення "Хезболли", підтримуваної Іраном збройної групи, яка зараз воює з Ізраїлем.
Ліванська армія за чисельністю та озброєнням значно поступається. Вона має приблизно 70 000–80 000 військовослужбовців, тоді як "Хезболла" налічує до 100 000 бійців. Армія не має сучасних систем протиповітряної оборони та має лише близько п'яти бойових літаків і обмежені можливості у ракетній сфері, тоді як "Хезболла" має десятки тисяч ракет, снарядів та дронів.
"Це одна з найслабкіших армій на Близькому Сході. Це одна з причин, чому "Хезболла" виникла в 1980-х — ліванська армія не змогла протистояти Ізраїлю", — сказала Амаль Сад, викладачка політики в Університеті Кардіффа та експертка з ліванських справ.
Нагадаємо, що минулого тижня ізраїльські військові заявили, що завдадуть нових ударів по "Хезболлі" та її фінансовій мережі в Бейруті та по всьому Лівану. Більше про конфлікт між Ізраїлем та "Хезболлою" читайте у статті В'ячеслава Ліхачова "Чи досягнуть мети "Стріли півночі" Ізраїлю".