Роль військових КНДР «як гарматного м’яса» для РФ – це тільки пів правди і не головне – Кислиця
Роль військових КНДР «як гарматного м’яса» для РФ – це тільки пів правди і не головне – Кислиця

Роль військових КНДР «як гарматного м’яса» для РФ – це тільки пів правди і не головне – Кислиця

Роль військових КНДР «як гарматного м’яса» для РФ – це тільки пів правди і не головне – Кислиця

Сергій Кислиця попередив про небезпеку від постачання Пхеньяном своїх солдатів РФ.

КНДР переслідує власні цілі, коли постачає Росії своїх солдатів. І те, що РФ може використовувати північнокорейських солдатів як «гарматне м’ясо» у війні проти України, є далеко не головним у цій ситуації, заявив український постпред в ООН Сергій Кислиця.

«Дехто може заспокоювати себе тим, що солдати КНДР потрібні Росії лише як гарматне м'ясо для продовження м'ясорубки проти українських сил. Однак це лише частина правди та не головне. Пхеньянський режим не просто постачає своїх солдатів до Росії. Він переслідує власні інтереси та довгострокові цілі. Ті військовослужбовці КНДР, особливо офіцери, які переживуть російсько-українську війну, повернуться до свого регіону з винятковим досвідом ведення сучасної війни», – зазначив Кислиця під час засідання Радбезу ООН, скликаного через надання Північною Кореєю Росії своїх військових.

За його словами, всі знають відповідь на питання, як режим Кім Чен Ина може використати ці досвідчені підрозділи. Зокрема, коли говорять, що війна поступово розширюється з європейського театру на Далекий Схід, то причиною тому, додав Кислиця, є не лише розташовані там пункти входу і формування бойових підрозділів КНДР. А ще й тому, підкреслив постпред, що, ймовірно, ці підрозділи Пхеньян використає не лише в Україні.

«Власне, промовистим є той факт, що сам Путін, всупереч своїй звичній практиці все заперечувати, не став заперечувати ані присутність військ КНДР, ані далекосяжні плани, які обидві диктатури мають у цьому відношенні. Посилаючись на статтю про взаємну військову допомогу в їхній нещодавній двосторонній угоді про всеосяжне стратегічне партнерство, Путін відкрито погрожував світу, заявивши, «що і як ми будемо робити – це наша особиста справа в рамках цієї статті», – додав Кислиця.

Він назвав це «знущанням в глобальному масштабі з боку злочинця, впевненого у власній безкарності». Кислиця наголосив, що така поведінка – це результат «заспокійливої толерантності, якою користується російська мафіозна держава» у відповідь на її безвідповідальне і деструктивне ставлення до Організації Об'єднаних Націй і до самої Ради Безпеки. 

«Понад 30 років своєї присутності в Раді Безпеки Росія систематично і послідовно підривала здатність цього органу підтримувати мир і безпеку», – підсумував Кислиця.

Минулого тижня президент Південної Кореї повідомив, що Сеул може розглянути питання про надання зброї Україні, можливо, відмовившись від своєї політики надсилання лише гуманітарної допомоги. Однак за даними ЗМІ, Південна Корея наразі не розглядає питання постачання Україні артилерійських снарядів. 

За даними джерел ZN.UA в Міноборони України припускають, що присутність військових із КНДР не матиме істотного впливу на театр воєнних дій у Донбасі, проте може змінити ситуацію в Курській області. Про те, що означає поява північнокорейських солдатів на фронтах російсько-української війни, пише Володимир Кравченко у статті «Солдати Кім Чен Ина в степах України».

Джерело матеріала
loader