У «Слузі народу» спростували, що резонансний «закон про дрова» вимагає від населення документи за їх зберігання
У «Слузі народу» спростували, що резонансний «закон про дрова» вимагає від населення документи за їх зберігання

У «Слузі народу» спростували, що резонансний «закон про дрова» вимагає від населення документи за їх зберігання

Законопроект №9665, названий у народі «про дрова», спрямований не проти населення, яке використовує дрова для обігріву власного помешкання, а стосується «чорних лісорубів», незаконних пилорам, які наживаються на краденому лісі. У цьому запевнив народний депутат, заступник голови Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності й один з авторів законопроєкту Максим Павлюк.

- В окремих ЗМІ з’явилися повідомлення про те, що начебто норми проголосованого законопроєкту забороняють населенню зберігати вдома дрова для власного користування без підтверджуючих документів. Такі повідомлення абсолютно не відповідають дійсності і є не просто довільним трактування проголосованих норм, а відвертою неправдою, - сказав депутат.

Він запевнив, що законопроєкт, за який проголосувала Верховна Рада,  стосується «чорних лісорубів», незаконних пилорам, але «аж ніяк не населення, яке обігрівається дровами».

- Особа не несе жодної відповідальності за зберігання 30 м куб. соснових дров, або 15 м куб. дубових. Це той об’єм, який потрібен домогосподарству на опалювальний сезон, і навіть дещо із запасом, - сказав Павлюк.

За його словами, для настання кримінальної відповідальності необхідно зберігання на суму понад 30 тис. грн, а це, за даними ДроваЄ, – 30 м куб. сосни, або 15 м куб. дуба.  

- Тому для звичайних домогосподарств… цей законопроєкт значення не матиме, - зазначив народний депутат. - Але навіть якщо хтось, розуміючи складність ситуації, невизначеність в енергетиці, заготував на цю зиму більше, ніж 15 кубів дубових дров чи 30 куб. м соснових, для них немає причин перейматися. Закон не має зворотної сили в часі, відтак державні органи, зокрема й поліція, не має права вимагати документи на наявну деревину, яка придбана до набрання законом чинності, - наголосив нардеп.

Він додав, що норми закону запрацюють не раніше, як із початку підготовки до наступного опалювального сезону.

  • 4 листопада кореспондент Коротко про розбирався, чим же “закон про дрова” привернув до себе увагу. 
  • 17 жовтня ми також з’ясовували, як зміняться платіжки у поточному опалювальному сезоні.  
Джерело матеріала
loader