Посадові оклади понад 100 тисяч гривень: економіст розповів про зарплатні "маніпуляції" чиновників
Посадові оклади понад 100 тисяч гривень: економіст розповів про зарплатні "маніпуляції" чиновників

Посадові оклади понад 100 тисяч гривень: економіст розповів про зарплатні "маніпуляції" чиновників

У сфері державного сектору існує серйозний дисбаланс у розрахунках зарплат, особливо в прокуратурі, НАБУ та інших антикорупційних органах.

Про це у воєму телеграм-каналі розповів економіст і фінансовий аналітик Олексій Кущ. Він зазначає, що заробітні плати працівників прокуратури розраховуються на основі прожиткового мінімуму, але проблема в тому, що для розрахунку зарплат прокурорів використовують «заморожений» прожитковий мінімум у 1600 гривень, тоді як офіційний прожитковий мінімум для працездатних осіб насправді становить 3028 гривень.

"Відповідно до Закону про прокуратуру посадовий оклад прокурора окружної прокуратури становить 25 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, але з урахуванням "замороженої" величини. Тобто: 25 х 1600 = 40000 грн." - пояснює Кущ.

А якби використовували повний показник у 3028 грн, то заробітня плата сягала б майже 76 000 грн, зазначає експерт.

Інші державні органи, зокрема НАБУ і НАЗК, користуються повним значенням прожиткового мінімуму, що створює значний розрив у зарплатах між представниками різних структур. Приміром, прокурор у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі отримує посадовий оклад 109 008 грн, а керівник структурного підрозділу НАБУ має оклад у 109 008 грн без застосування заниженого мінімуму.

Кущ вважає, що в умовах війни ці зарплатні "маніпуляції" з прожитковим мінімумом є неприйнятними. Експерт пропонує запровадити для посадових окладів у держорганах обмежувач на рівні грошового забезпечення пересічного/офіцера ЗСУ, мобілізованого та що знаходиться в тилу.

"Для цього необхідно ввести поняття "громадянської мобілізації" - робота в органах державної влади повинна прирівнюватися до мобілізації в цивільні структури влади на період війни", - пояснив Кущ.

Останні новини України

Рекордні покупки валюти в Україні: експерти розповіли, що буде з курсом долара після виборів у США

Пенсіонерам, інвалідам, багатодітним сім'ям, біженцям: експерт розповів, як правильно роздати грошову допомогу

Податки можна було не піднімати: експерт розповів, як можна було уникнути удару по бізнесу та простим українцям

Теги за темою
Україна Економіка прокурор
Джерело матеріала
loader