Китайські астронавти доставили на Землю з космосу зразки унікальних експериментів
Китайські астронавти доставили на Землю з космосу зразки унікальних експериментів

Китайські астронавти доставили на Землю з космосу зразки унікальних експериментів

Астронавти місії "Шеньчжоу-18" проводили на космічній станції "Тяньгун" експерименти з живими істотами і тестували нові технології.

Китайські вчені розпочали вивчення зразків експериментів, які доставили на Землю 4 листопада з космічної станції "Тяньгун" астронавти місії "Шеньчжоу-18". Е Гуанфу, Лі Цун і Лі Гуансу повернулися на Землю після шестимісячного перебування в космосі та провели приблизно 90 експериментів і випробувань у галузі матеріалознавства, біології, медицини, космічних технологій і фундаментальної фізики в умовах мікрогравітації, пише Space.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Е Гуанфу, Лі Цун і Лі Гуансу повернулися на Землю після шестимісячного перебування в космосі 4 листопада

Китайські астронавти привезли на Землю 55 категорій зразків наукових експериментів у галузі космічних біологічних наук, космічного матеріалознавства, науки про горіння в умовах мікрогравітації та інших галузях. Загальна вага зразків становить понад 34 кг. Усі ці зразки вже доставлені для вивчення в Китайську академію наук.

Відомо, що астронавти привезли з собою мікробів, які піддавалися впливу екстремальних умов космосу за межами станції "Тяньгун" протягом шести місяців. Вчені хочуть ретельно вивчити цих мікробів, щоб з'ясувати, як довго вони можуть прожити в умовах космосу.

Китайські астронавти привезли на Землю 55 категорій зразків наукових експериментів у галузі космічних біологічних наук, космічного матеріалознавства, науки про горіння в умовах мікрогравітації та інших галузях
Фото: CGTN

Також астронавти доставили зразки різних матеріалів і продуктів горіння в умовах мікрогравітації, зокрема композитні матеріали та оптичні волокна. За словами китайських учених, результати дослідження цих зразків допоможуть у створенні нових матеріалів для авіаційної, космічної галузі, а також медицини.

Серед зразків також є ікра риб, які перебували на космічній станції та зразки води їхнього середовища проживання. Вчені хочуть з'ясувати, наскільки добре можуть існувати водні екосистеми в космосі, зокрема наскільки добре можуть жити риби в умовах мікрогравітації.

За словами китайських учених, результати дослідження цих зразків допоможуть у створенні нових матеріалів для авіаційної, космічної галузі, а також медицини
Фото: CGTN

Китайські вчені вважають, що на основі отриманих даних можна краще зрозуміти, як створювати складні живі екосистеми в космосі.

Зараз на космічній станції "Тяньгун" перебуває новий екіпаж місії "Шеньчжоу-19": астронавти Цай Сюйчже, Сун Ліндун і Ван Хаоцзе. Це тріо прибуло на станцію 30 жовтня і пробуде на орбіті наступні півроку. До речі, Ван Хаоцзе є третьою китаянкою, яка вирушила в космос.

Як уже писав Фокус, за допомогою смерті незвичайних чорних дір можна виявити нову фізику, вважають вчені. Фізики вважають, що виявлення первинної чорної діри, яка вибухає, може змінити уявлення про фундаментальні закони природи.

Також Фокус писав про новий вибух на Сонці, внаслідок якого на Землю потрапило сильне ультрафіолетове випромінювання. Очікується, що найближчими днями нашу планету може накрити геомагнітна буря.

Джерело матеріала
loader