Заступницю головного лікаря ДЗ «Центральна Медико-соціальна експертна комісія Міністерства охорони здоров'я України» затримали у Києві на отриманні хабаря за оформлення групи інвалідності, повідомила пресслужба Офісу генерального прокурора.
Як встановило слідство, жінка за 2 тисячі доларів США обіцяла посприяти військовозобов’язаному громадянину в отриманні ІІ групи інвалідності. Це створило б підстави для зняття його з військового обліку.
Затримана переконала чоловіка, що «вже не вперше вирішувала подібні питання і знає як це зробити».
Як зазначили в Національній поліції, під час обшуків у неї вилучили майже 20 тис доларів США, документи щодо оформлення інвалідності, медичну документацію, особові справи та інші докази.
Лікарку затримали під час отримання грошей. Їй повідомили про підозру у прийнятті пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, поєднане з вимаганням такої вигоди (ч. 3 с. 369-2 Кримінального Кодексу України). Їй загрожує до восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Нагадаємо, 22 жовтня РНБО після низки корупційних скандалів ухвалила рішення про ліквідацію в Україні усіх Медико-соціальних експертних комісій. Повноваження МСЕК на разі покладено на Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності в Дніпрі.
Очікується, що з 1 січня 2025 року обласні, міські та міжрайонні МСЕК по всій країні припинять виконувати функції з експертизи інвалідності та встановлення втрати працездатності. Їхні функції передадуть кластерним та надкластерним лікарням.
Однак щоб виправити інвалідність державної системи, реформа МСЕК має бути лише елементом великого пазлу реформи сфери реабілітації. Якими можуть бути кроки на цьому шляху, в статті «Чому не спрацює реформа МСЕК і якою має бути процедура встановлення інвалідності» пояснив співзасновник GovTech-компанії Strimco Роман Ланський.