Останній Супермісяць 2024 року жителі Землі зможуть побачити 15 листопада. Він стане четвертим і останнім у цьому році. Про це пише Live Science.
За даними вчених, повня настане 15 листопада о 16:28 за східним часом (за київським часом – о 23:38). Найкраще її буде спостерігати під час сходу на сході, незабаром після того, як сонце зайде за горизонт. Однак у Північній Америці Місяць з'явиться на небі значно раніше заходу сонця, тому оптимальний момент для спостереження буде 16 листопада, коли він підніметься приблизно через 20-30 хвилин після заходу сонця.
У ніч з 15 листопада Місяць, який називають "Бобровим", буде видно поруч із яскравим скупченням зірок Плеяди, яке опиниться в його нижньому лівому куті, а 16 листопада – у верхньому правому куті. Для спостереження за цим явищем не потрібні спеціальні оптичні прилади, але використання біноклів чи телескопів допоможе розглянути деталі на поверхні Місяця.
Супермісяць виникає, коли Місяць наближається до мінімальної відстані до Землі, відомої як перигей. Якщо повний Місяць знаходиться на відстані не більше 90% від перигею, його називають Супермісяцем. Листопадову повню також називають "Бобровою", адже саме в цей час бобри будують дамби на зиму. Цей Місяць має й інші назви, такі як Морозний, Сніжний і Місяць Замерзання.
- 2 жовтня мешканці Землі могли спостерігати сонячне затемнення, але українці побачити його мали змогу лише в онлайн-трансляції.
- 17 жовтня українці побачили найбільший Супермісяць 2024 року. Точна фаза повні відбулася о 14:26 за київським часом.