"Далі будуть велосипеди": експерт розповів про запаси військової техніки в РФ
"Далі будуть велосипеди": експерт розповів про запаси військової техніки в РФ

"Далі будуть велосипеди": експерт розповів про запаси військової техніки в РФ

Російський ВПК стикається зі складнощами в галузі виробництва критично важливих компонентів, зазначив експерт Віктор Кевлюк. А особливо складна ситуація склалася з виробництвом артилерійських стволів, де потрібне високоточне обладнання.

Українські сили продовжують знищувати російську техніку на полі бою, проте відновлення втрат йде активними темпами. Про це в інтерв'ю заявив експерт Центру оборонних стратегій Віктор Кевлюк, наголосивши на ключових особливостях і складнощах оборонного виробництва РФ в умовах санкцій і обмежень.

За оцінками Кевлюка, щомісячне відновлення танків у Росії становить близько 150-160 одиниць. З них лише близько 30% становлять нові машини, зібрані з нуля, тоді як решта — це відновлені танки або техніка, знята зі зберігання. Темп виробництва дозволяє РФ відновлювати до 1920 танків на рік, що в теорії покриває бойові втрати.

Водночас аналітичний сайт Oryx оцінює російські втрати танків на рівні 3494 одиниць за час конфлікту, що підкреслює, що поточні темпи наразі дають змогу компенсувати ці втрати. Однак російська сторона змушена використовувати застарілі зразки, оскільки на фронт відправляються машини 60-х років випуску. У той час як українські сили отримують більш сучасні моделі від західних союзників.

Проблеми з комплектуючими та кадрами

Російська військова промисловість стикається з дефіцитом критично важливих компонентів, включно з танковими прицілами та засобами ППО. Раніше Росія закуповувала оптичні приціли у Франції, проте санкції змусили перемикнутися на білоруське підприємство "Пеленг", яке здатне виробляти до 145 прицілів "Сосна" і 40 новітніх "Сосна-У" щорічно. Це дає змогу підтримувати деяку кількість прицілів у запасі, але рівень виробництва обмежений.

Особливо складна ситуація склалася з виробництвом артилерійських стволів, де потрібне високоточне обладнання. Росія стикається з нестачею верстатів для нарізання і свердління стволів, і спроби закупівлі таких верстатів через треті країни поки що не дають змоги покрити потреби в артилерійських системах.

Дефіцит кваліфікованої робочої сили також стає значною проблемою для російського оборонного комплексу, зазначив експерт. У відповідь на це 2023 року в районі "Уралвагонзаводу" почали будувати зону для залучення фахівців з-поміж ув'язнених.

Протиповітряна оборона і постачання союзникам

Ситуація з виробництвом ППО також залишається складною. РФ намагається компенсувати дефіцит радіоелектронних компонентів за рахунок нелегальних постачань, однак це уповільнює процес. А участь російських засобів ППО в допомозі союзникам, таким як Іран, додає напруженості. Так, нещодавно кілька установок С-300 було передано Тегерану, але невдовзі їх було знищено внаслідок ізраїльської атаки, що потребує додаткових ресурсів на відновлення.

Оцінка перспектив російського ОПК

За прогнозами Міноборони Великої Британії, запаси російських танків і бронетехніки можуть бути вичерпані до осені 2025 року. Крім того, попри спроби нарощування виробництва і залучення білоруських фахівців для ремонту МіГ-29, подальші перспективи виглядають обмеженими.

Таким чином, на думку Кевлюка, краху оборонного комплексу Росії очікувати не варто, але стагнація, пов'язана з дефіцитом компонентів і кваліфікованої робочої сили, неминуча.

"Британська розвідка дає оцінку, що противник вичерпає запаси своєї броньованої техніки — йдеться про танки і бойові броньовані машини — до осені 2025 року. Далі, мабуть, кавалерія, велосипеди, що там ще може бути... Електросамокати ми вже бачили", — підсумував експерт.

Важливо Втрати ЗС РФ вимірюються тисячами: темп війни з кожним днем зростає, — капітан НГУ (відео)

Нагадаємо, керівник штабу оборони Великої Британії Тоні Радакін в інтерв'ю заявив, що армія з початку повномасштабного вторгнення в Україну втратила близько 700 тисяч військовослужбовців.

Теги за темою
санкції
Джерело матеріала