Рада може ухвалити законопроєкт щодо військових, які самовільно залишили службу
Рада може ухвалити законопроєкт щодо військових, які самовільно залишили службу

Рада може ухвалити законопроєкт щодо військових, які самовільно залишили службу

Законопроєкт стосується військових, котрі вперше самовільно залишили службу

Парламентський комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендував Верховній Радіухвалити в другому читанні та в цілому законопроєкт, що дозволяє повернутися на службу військовослужбовцям, які вперше самовільно її залишили.

Про це повідомила член комітету Ірина Фріз, пише "Інтерфакс-Україна".

Ірина Фріз зауважила, що даний законопроєкт готують для розгляду на найближчому пленарному засіданні Верховної Ради.

"Скандальний через можливість легалізації дезертирства та прийнятий у першому читанні законопроєкт №12095 був ретельно доопрацьований до другого читання та приведений у відповідність до чинного законодавства", – зазначила Фріз.

Комітет підтримав редакцію, яка дозволить повернутися до 1 січня 2025 року на службу тим, хто вперше здійснив СЗЧ (самовільне залишення частини - ред). Паралельно передбачено розгляд кримінального провадження, яке не заважатиме поновленню на військовій службі протягом 72 годин за рішенням командира.

Народна депутатка наголосила, що ті, хто не повернувся до 1 січня 2025 року на службу, не матимуть права на поновлення на військовій службі протягом 72 годин: діятиме загальна процедура - відкриття кримінального провадження/рішення суду. Також вона додала, що коли військового не буде у частині, він не отримає фінансового, матеріального та речового забезпечення, однак вони поновляться після відновлення на службі.

Нардепка зауважила, що комітет підтримав підготовлений до другого читання законопроєкт №12057, який забезпечить окремий облік для розвідувальних органів прикордонної служби, як це відбувається щодо інших розвідувальних структур Сил оборони.

Нагадаємо, раніше ТСН.ua повідомляло про те, що у додатку “Резерв+” з'явилася функція оформлення відстрочки. Її тестування запустили 4 листопада.

  • Речник ВМС пояснив, що допомагає Росії утримувати контроль над Кримом
  • Рекрутинг – не панацея: Жорін сказав, як збільшити ефективність мобілізації
  • Розформування ТЦК та відправка персоналу на фронт: як розвивалось обговорення реформи

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Джерело матеріала
loader
loader