У середніх школах окупованого Севастополя більше не навчають українській мові
У середніх школах окупованого Севастополя більше не навчають українській мові

У середніх школах окупованого Севастополя більше не навчають українській мові

У середніх школах окупованого Севастополя більше не навчають українській мові

Коли конкретно і з яких причин так відбулося, сьогодні достеменно невідомо.

У середніх школах окупованого Севастополя більше не викладають українську мову, передає «Суспільне Крим». У місті тепер немає освітніх закладів, де б викладалася українська мова.

Вказано, що про це йдеться у відповіді окупаційного «департаменту  освіти і науки міста Севастополь» на інформаційний запит голови Українського національно-культурного товариства Севастополя (УНКТС) Леуса Олега Олександровича. Фото ж відповіді опублікував Telegram-канал L-inform.

У листі вказано, що в рамках предметів «Рідна мова», «Літературне читання рідною мовою» та «Рідна література» викладають лише російську та кримськотатарську мови.

«Суспільне» зазначає, що українська мова у школах окупованого Севастополя не вивчалася до 2019 року. Однак в лютому 2019 «департамент освіти» завив, що навчання можуть відновити для учнів, чиї батьки подадуть відповідні заяви. На початку літа все того ж року такі заяви подали батьки понад сотні учнів.

Протягом 2019-2022 років українську мову вивчали в окремих школах. Однак число учнів, які її вчили, було невисоким. Зокрема, у 2021-2022 навчальному році українську мову вчили лише 56 учнів у двох школах Севастополя.

Сьогодні невідомо, коли та чому, викладання української мови окупанти остаточно припинили. Голова Українського національно-культурного товариства міста Олег Леус планує продовжити звернення до відповідальних органів для з’ясування обставин.

Нагадаємо, що ще 2019 року правозахисники повідомляли, що в окупованому Криму не лишилося жодної школи, де б викладання всіх предметів відбувалося українською мовою. Водночас ситуація із кримськотатарською мовою в школах вже тоді також не надто відрізнялась.

Ірина Скосар писала, що війна РФ проти України – і за мову також. Після століть лінгвоциду та істеричного насаджування російської на окупованих територіях, напевно, вже ніхто не має в цьому сумнівів. У статті «Жінки, які воюють словом та вчинком — за мову і за Україну» вона розповіла чотири історії жінок, які навчають української мови за будь-яких умов.

Джерело матеріала
loader
loader