Може накликати біду: чому не можна рахувати куполи церкви
Може накликати біду: чому не можна рахувати куполи церкви

Може накликати біду: чому не можна рахувати куполи церкви

Чому не можна рахувати куполи, коли тебе просять, знає мало хто, хоча, згідно з віруваннями, це може бути небезпечно.

Ви дізнаєтесь:

Куполи церков завжди викликали у людей особливий інтерес. Багато хто вірить, що вони несуть у собі багату символіку, пов'язану з релігійними та культурними традиціями.

Але існує також вірування, що рахувати куполи церков не найкраща ідея. Главред розібрався, чому це так і чи насправді стоїть за цими переконаннями реальна небезпека.

Згідно з народними віруваннями, рахувати куполи церков - погана прикмета. Особливо це стосується моменту, коли хтось спеціально просить це зробити. Подейкують, такий жест може бути випробуванням на вашу духовну стійкість: якщо ви піддастеся, це може вважатися ознакою слабкої віри або духовної недосконалості.

Деякі люди навіть вважають, що рахування куполів може привернути невдачу, адже це трактується як легковажне ставлення до святинь. Тому багато хто намагається уникати цього.

При цьому іноді люди навмисне це роблять і виникає питання, навіщо рахують куполи церкви? Історично це таки мало практичний і символічний сенс. У минулому кількість куполів могла допомогти ідентифікувати храм або його значення.

Настоятель парафії Віри, Надії, Любові і матері їх Софії у Луцьку, священник Андрій Ротченков розповів 12 каналу, про що свідчить кількість куполів.

"Може бути однокупольна церква – вона означає, що Бог єдиний. Може бути двокупольна церква – це нагадування про дві природи Ісуса Христа, про те, що, будучи на землі, він був Богом і людиною. Три куполи – це вже на честь Святої Трійці. Чотири куполи – чотири євангелісти. П’ять куполів – це Ісус Христос і чотири євангелісти. Сім куполів – це сім вселенських соборів. Дев’ять куполів – це дев’ять ангельських чинів. Є 12 куполів – це Ісус Христос і 12 апостолів", – пояснив священник.

Що таке прикмети?

Прикмета — відмітна ознака якихось явищ чи предметів, з наявністю яких передбачаються подальші події. Прикмети передбачають зв'язок між двома подіями, коли одне з них відбувається як факт, а друге – як наслідок. Деякі прикмети не мають реального підґрунтя до передбачення подій по ним, але в той же час значна частина прикмет має в тій чи іншій мірі реальне підґрунтя. Як правило, до прикмет відносяться ті тлумачення, які базуються на колективному досвіді і фіксуються в колективній пам'яті, пише Вікіпедія.

Джерело матеріала
loader
loader