Уроки розгортання Challenger 2 в Україні показали, що машині не вистачає передових можливостей для протистояння модернізованому парку ОБТ Росії — Т-80БВМ і Т-90М.
Нова програма британської армії Challenger 3 покликана переглянути можливості бронетанкової техніки Великої Британії. Її збройні сили повинні отримати основні бойові танки, які розроблялися, щоб перевершувати можливості модернізованих російських T-90M, T-80BVM і T-72B3M. Про це пише Army Recognition.
Одна з відмінних рис танка Challenger 3 — його озброєння. Новий танк буде оснащений гладкоствольною гарматою Rheinmetall L55A1 калібру 120 мм, яка замінить нарізну гармату попередньої версії танка Challenger 2. Завдяки такій модернізації танк відповідатиме стандартам НАТО, що дасть йому змогу стріляти різними передовими боєприпасами, зокрема кінетичними снарядами та програмованими осколково-фугасними боєприпасами з повітряним підривом. Ці снаряди дозволяють Challenger 3 пробивати передову композитну і реактивну броню російських танків, таких як Т-90М і Т-80БВМ.
Очікується, що максимальна ефективна дальність стрільби гармати Challenger 3 з передовими кінетичними снарядами перевищить 4 км, що забезпечить значну перевагу перед Т-72Б3М і Т-80БВМ, які ефективні на дистанції 3-3,5 км.
Порівняння з Т-90М
- Т-90М, оснащений більш досконалою системою управління вогнем і 125-мм гарматою, також уражає цілі на відстані близько 4 км.
- Але використання програмованих боєприпасів Challenger 3 надає тактичну перевагу в різних бойових сценаріях.
- Для порівняння, нарізне знаряддя Challenger 2 та обмежені можливості боєприпасів обмежували його гнучкість у бою в Україні. Повідомляється, що в Challenger 3 така проблема вже повністю вирішена.
Захист танка Challenger 3
- Challenger 3 оснащується сучасною модульною композитною бронею і вдосконаленою системою активного захисту (APS). APS призначена для виявлення, відстеження та перехоплення протитанкових ракет і реактивних гранат.
- Така можливість значно підвищує рівень виживаності проти таких загроз, як російські керовані ракети 9M119 "Рефлекс", що використовуються в Т-90М.
- Модернізована пасивна броня Challenger 3 також забезпечує надійний захист від кінетичних енергетичних снарядів і осколково-фугасних протитанкових снарядів.
- Challenger 2 покладається виключно на пасивну броню, яка показала вразливість проти сучасної протитанкової зброї в Україні, включно з безпілотниками й ракетами, що атакують зверху.
Покращені характеристики танка Challenger 3
- Challenger 3 буде оснащений посиленою трансмісією, поліпшеною підвіскою і більш ефективною системою охолодження, що дасть йому змогу працювати на різних ділянках місцевості та в екстремальних кліматичних умовах.
- Максимальна швидкість Challenger 3 — 60 км/год, що можна порівняти з російським Т-90М і вище, ніж у Т-72Б3, максимальна швидкість якого становить 50 км/год.
- Швидкістю заднього ходу Challenger 3 — 25 км/год, що значно вища, ніж у Challenger 2 (лише 10 км/год), і значно вища, ніж у T-72Б3 (4-5 км/год).
Уроки, отримані від розгортання Challenger 2 в Україні, підкреслили необхідність у модернізації. Хоча Challenger 2 продемонстрував свою стійкість, йому не вистачає передових можливостей, необхідних для ефективної протидії модернізованому парку ОБТ Росії. Т-80БВМ має потужний газотурбінний двигун і Т-90М з передовими системами броні та управління вогнем.
Нагадаємо, що український оглядач Костянтин Машовець провів оглядостанніх подій на ключовій ділянці фронту.
Також повідомлялося, щоРФ отримала понад 100 північнокорейських ракет. За даними ГУР, у KN-23/KN-24 містяться компоненти із семи країн.