Як отримати відстрочку від мобілізації, якщо ви виховуєте дитину з інвалідністю
Як отримати відстрочку від мобілізації, якщо ви виховуєте дитину з інвалідністю

Як отримати відстрочку від мобілізації, якщо ви виховуєте дитину з інвалідністю

Оформлення відстрочки від мобілізації для батьків, які виховують дитину з інвалідністю, передбачене українським законодавством. Це стосується опікунів, піклувальників, усиновлювачів та прийомних батьків дітей з інвалідністю до 18 років.

Для отримання відстрочки необхідно подати відповідний пакет документів до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК)- пише Міністерство юстиції.

Які документи потрібні:

  1. Паспорт громадянина України.
  2. Військовий квиток або інший обліковий документ.
  3. Медичний висновок про інвалідність дитини або її індивідуальна програма реабілітації.
  4. Свідоцтво про народження дитини для підтвердження батьківства.
  5. Рішення суду чи адміністрації про встановлення опіки, якщо це стосується опікунів або усиновлювачів.

Терміни та строки дії відстрочки:
Комісія розглядає подані документи протягом 7 днів. У разі необхідності додаткових паперів термін продовжується, але не більше ніж на день для кожного запиту. Відстрочка діє до кінця воєнного стану або до моменту скасування інвалідності дитини.

Особи з інвалідністю. Фото: Youtube

Важливі деталі:
Документи можуть подаватися як в оригіналах, так і в завірених копіях. У разі виникнення питань, рекомендовано звертатися до юриста або безпосередньо до ТЦК.

Візит до ТЦК. Фото: скрін youtube

Однак не варто забувати, що ТЦК лише виконують свою роботу. Якби росія не розпочала війну, українцям не довелося б проходити через такі складнощі. Війна поставила перед нами вибір- захищати свою землю або стати її жертвою. На окупованих територіях масово мобілізують українців, відмова означає розстріл.

Пропаганда росії намагається викривити реальність, заявляючи про "несправедливість мобілізації" в Україні. Проте мобілізація є вимушеним заходом, щоб зупинити агресора. Натомість у росії мобілізація відбувається жорстко й приховано, але про це там воліють мовчати.

Українські військові віддані своїй справі, проходять підготовку, аби гідно виконувати обов’язок перед країною. Окупанти ж кидають своїх людей у бій без будь-якої підготовки, ставлячись до них як до витратного матеріалу. Тому сьогодні важливо бути свідомими й підтримувати один одного, пам’ятаючи про те, хто насправді є нашим ворогом.

Раніше ми повідомляли, мобілізація на окупованих територіях, відмова означає смерть.

Росіяни доводять українців до відчаю на окупованих територіях- детальніше на Знай.ua.

Теги за темою
Збройні сили України
Джерело матеріала
loader
loader