Прощавайте, лопатеві вітряки: літаючі вітряні турбіни-дрони замінять аналоги
Прощавайте, лопатеві вітряки: літаючі вітряні турбіни-дрони замінять аналоги

Прощавайте, лопатеві вітряки: літаючі вітряні турбіни-дрони замінять аналоги

На будівництво вітряків нового типу Kitekraft потрібно на 90% менше матеріалів, порівняно зі звичайними вітряними турбінами, що скорочує витрати вдвічі і спрощує логістику.

Стартап Kitekraft генерує енергію вітру за допомогою повітряних зміїв. Про це повідомляє Мюнхенський технічний університет.

Kitekraft будує літаючі вітряні турбіни, які являють собою комбінацію дрона і повітряного змія. Вони генерують чисту енергію, при цьому на будівництво такого вітряка потрібно на 90% менше матеріалів, порівняно зі звичайними вітряними турбінами, що скорочує витрати вдвічі і спрощує логістику.

"Усе почалося як дослідницький проєкт у Мюнхенському технічному університеті (TUM), а потім 2019 року ми заснували Kite. Співзасновники об'єдналися з різних дисциплін: Макс Ізензее — інженер-еколог, який відповідає за розвиток бізнесу. Крістоф Дрекслер і Андре Фрірдіх — інженери-механіки з великим досвідом роботи в галузі аеро-вітроенергетики та аеродинаміки роторів. Вони обидва відповідають за механічні та аеродинамічні компоненти розробки турбін. Я інженер-електрик і відповідаю за електроніку та програмні алгоритми." — повідомив Флоріан Бауер, один з учасників проєкту.

Технологія складається з безпілотника-мультикоптера з крилами, з'єднаними з наземною станцією кабелем. Повітряний змій, що виробляє електроенергію, виготовлений з алюмінію і вуглецю, літає горизонтальними вісімками або колами, які можна порівняти з кінчиками лопатей звичайної вітряної турбіни, на висоті до 500 метрів (висота маточини вітряних турбін у Німеччині в середньому становить 130 метрів).

Замість великого генератора на вежі, автономний змій на повідку виробляє більшу частину своєї енергії через пропелери — невеликі бортові вітряні турбіни — і, таким чином, використовує практично тільки найефективніші деталі для вироблення енергії.

Літаючі вітряні турбіни Kitecraft
Фото: Kitecraft

Таким чином, турбіни не потребують сотні тонн бетону і сталі для вежі та фундаменту, а тільки тонкий електромеханічний трос і програмні алгоритми. Електричні кабелі, вбудовані в трос, передають вироблювану електроенергію.

"Ми запускаємо випробувальні системи біля Оберхахінга і Оттерфінга і працюємо з фермерами, муніципалітетами та операторами мереж. Ми відчуваємо більшу відкритість до нашого продукту, зокрема з боку влади. Тому що очевидно, що ми далекі від кліматичної нейтральності. Ми не досягнемо енергетичного повороту тільки за допомогою фотоелектрики; тільки разом з вітровою енергією ця мета буде досягнута. Я впевнений, що повітряні змії продаватимуться як гарячі пиріжки." — додав Бауер

Наразі команда працює в основному над технологією. Повітряний змій повинен літати надійно, і, перш за все, він повинен генерувати енергію, злітати і приземлятися повністю автономно, безпечно і надійно.

Відмовостійкі надлишкові датчики, невеликі і, отже, легкі компоненти, водонепроникна обробка: всі ці домашні завдання на першому плані з погляду економічної ефективності. Ось чому зовні все може здаватися досить тихим, але всередині розробники працюють на повній швидкості, щоб досягти зрілості продукту.

Раніше ми писали, що майбутнє за повітряними зміями: вони літатимуть по всьому світу. Вітряні турбіни та сонячні панелі мають сильного конкурента — ним став незвичайний вітряк "повітряний змій" SkySails Power.

Джерело матеріала
loader