Завтра – День святого Андрія Первозванного 2024: головні традиції й прикмети свята
Завтра – День святого Андрія Первозванного 2024: головні традиції й прикмети свята

Завтра – День святого Андрія Первозванного 2024: головні традиції й прикмети свята

Так, День святого апостола Андрія Первозванного відзначатимуть 30 листопада. Раніше його святкували 13 грудня. Про історію, традиції та прикмети цього дня – розповідає24 канал з посиланням на Фонд Блаженнішого митрополита Мефодія.

День святого Андрія Первозванного

Він був учнем Іоана Предтечі, а через деякий час став послідовником Ісуса Христа. Андрій – перший з 12 апостолів, кого Син Божий покликав на служіння. Святий проповідував у багатьох країнах, зокрема у Віфінії, Греції, Македонії, Фракії та Скіфії. Дійшовши до Києва, апостол встановив на одному з пагорбів хрест, де згодом побудували Андріївську церкву. Після цього Андрій відвідав багато міст Греції та вирушив до Патри, де здійснювалися переслідування християн.

Правитель Нерон змушував жителів поклонятися ідолам. Однак апостол навернув чималу кількість людей до християнства, через що імператор був розлючений. Нерон наказав схопити Андрія та ув'язнити його. Згодом апостола розіп'яли на хресті, тому чоловік зазнавав страшних мук. До самої смерті святий не переставав молитися та розповідати людям ідеї християнства.

Андрій ПервозваннийАндрій Первозванний / Фото Андріївської церкви

У День Андрія Первозванного жінки готують корж "Калиту", який оздоблюють сухофруктами. Всередині тіста залишають дірку, через яку протягують стрічку. Потім цей корж підвішують у кімнаті, а хлопці мають підстрибнути та вкусити шматок.

Також вночі дівчата збираються разом, щоб поворожити на ім'я майбутнього коханого, а хлопці йдуть розважатися.

Народні прикмети

Якщо вдень піде сніг, то протягом тижня буде негода.

Якщо на річці вода тиха, то зима буде м'якою.

Якщо сніг ще не випав, то зима буде теплою.

Якщо вдень буде тепла погода, то очікуйте поганих новин.

Джерело матеріала
loader