Існують ефективні способи зігріти будинок та забезпечити комфорт навіть у ситуації, коли у вас немає опалення та світла.
Експерти пропонують використовувати павербанки з функцією підігріву. Це компактний пристрій із акумуляторами, який виділяє тепло. Павербанк можна розмістити під ковдру, щоб зігрітися. Ціна таких пристроїв стартує від 500 гривень.
Іншим варіантом є саморобний обігрівач із металевої труби (довжиною до 1,5 м, діаметром 120 мм) та кулера на 12 вольт. Трубу нагрівають на газовій плиті, а кулер розподіляє тепло по кімнаті. Цей пристрій є ефективним, але вимагає постійного спостереження для запобігання пожежі.
Хімічні грілки, що нагріваються до 40–65 градусів, допоможуть швидко зігрітися. Вони компактні, їх можна носити із собою, а тепло зберігається до трьох годин.
За наявності газу можна використовувати газові пальники. Вони працюють на пропан-бутані та оснащені керамічними елементами для безпечного обігріву. Температура нагріву досягає 1000 градусів, тому при використанні важливо дотримуватися запобіжних заходів.
Для їх утеплення можна використовувати будівельний скотч або ущільнювачі. Вдень варто знімати штори, щоб впускати сонячне проміння, а ввечері закривати вікна для збереження тепла. Щілини під дверима також рекомендується ущільнити.
Ще один спосіб зберегти тепло - створити "намет" з підручних матеріалів. Для цього стіл накривають ковдрами, формуючи невеликий замкнутий простір, де температура буде на кілька градусів вищою, ніж у кімнаті.
Для приготування їжі можна використати портативні газові плитки або пальники на балонах. Вони компактні та прості у використанні.
Для освітлення квартири підходять ліхтарики, світлодіодні стрічки та павербанки. Їх можна підключити до автомобільного акумулятора для тривалого використання.
Останні новини України:
Що не можна тримати поруч із телефоном: список речей, які можуть зашкодити смартфону.
Українців закликали споживати менше електроенергії: до Міненерго пояснили, як це зробити.
Взимку може бути відключень світла: в ДТЕК назвали єдину умову.