Режисер «Дюни» Дені Вільньов назвав культовий фільм, який досі викликає у нього тремтіння
Режисер «Дюни» Дені Вільньов назвав культовий фільм, який досі викликає у нього тремтіння

Режисер «Дюни» Дені Вільньов назвав культовий фільм, який досі викликає у нього тремтіння

Режисер Дені Вільньов назвав «Космічну одіссею» одним із найкращих подарунків у своєму житті

Початкова сцена знаменитого фільму 1968 року досі вражає режисера блокбастерів.

Відключайте рекламу - підтримуйте ITC! Режисер «Дюни» Дені Вільньов назвав культовий фільм, який досі викликає у нього тремтіння - Фото 1

Режисер Дені Вільньов, який створив науково-фантастичні блокбастери «Прибуття» та «Дюна», зізнався, що перегляд «Космічна одіссея 2001 року» у дитинстві справив на нього незабутнє враження. Про це митець розповів під час церемонії вручення премії BAFTA (через Fandomwire).

«Один з перших фільмів, які я побачив у юному віці і які мені не слід було дивитися — це, мабуть, початок “Космічна одіссея 2001 року”. У певному сенсі це був один з найкращих подарунків, які я коли-небудь отримував, тому що травма від перегляду початкової сцени з мавпою досі викликає у мене тремтіння», — каже режисер.

У «Космічній одіссеї 2001 року» (1968) режисер Стенлі Кубрик розгортає історію еволюції людства: від світанку цивілізації до майбутніх космічних подорожей. Фільм починається зі сцени, де первісні мавпи знаходять загадковий чорний моноліт, що змінює хід їхнього розвитку. Далі дія переноситься у 2001 рік, коли людство виявляє подібний об’єкт на Місяці. Це відкриття спонукає відправити експедицію до Юпітера на космічному кораблі «Дискавер-1». Під час подорожі бортовий комп’ютер HAL 9000 виходить з-під контролю, що призводить до трагічних наслідків.

Початкова сцена «Космічної одіссеї» під музику Ріхарда Штрауса «Так казав Заратустра» стала культовою для світового кінематографа. Мелодія набула такої популярності, що її використали в численних фільмах та серіалах, зокрема в «Теорії великого вибуху» та нещодавній «Барбі» режисерки Ґрети Ґервіґ.

Спецпроєкти

Стрічка Кубрика, разом із такими фільмами як «Чужий» та «Хижак», визначила цілу епоху в науково-фантастичному кінематографі. Режисери досі включають її до переліку найвпливовіших фільмів усіх часів.

Окрім «Космічної одіссеї», значний вплив на Вільньова справила сага «Зоряні війни». Режисер зізнався, що переглядав «Імперія завдає удару у відповідь» незліченну кількість разів і був одержимий всесвітом «Зоряних війн». Попри захоплення космічною тематикою, Вільньов не планує співпрацювати з Lucasfilm.

 

Джерело: 

Джерело матеріала
loader
loader