Учені поглянули на світ очима ведмедів: відкрили раніше невідому поведінку
Учені поглянули на світ очима ведмедів: відкрили раніше невідому поведінку

Учені поглянули на світ очима ведмедів: відкрили раніше невідому поведінку

Дослідникам випав унікальний шанс поглянути на світ очима андських ведмедів — їм вдалося розкрити кілька таємниць тварин.

Наша планета є домівкою для неймовірної кількості життя: деякі з видів добре вивчені, а інші продовжують дивувати вчених. Наприклад, у новому дослідженні вченим вдалося поглянути на світ очима андських ведмедів і, схоже, їм вдалося виявити щось цікаве, пише Science Alert.

Дослідження було проведене командою National Geographic і Rolex Perpetual Planet Amazon Expedition, яким вдалося зафіксувати життя андських ведмедів від першої особи. Кадри були зняті за допомогою нашийникових камер з підтримкою GPS, які були прикріплені до тварин і надавали вченим огляд "від першої особи".

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Дослідники зазначають, що отримана інформація для такого виду, як андський ведмідь (Tremarctos ornatus) насправді неоціненна. Зазначимо, що представників цього виду особливо складно вистежувати й вивчати, оскільки вони мешкають високого в Андах і на віддалених гірських хребтах від Венесуели до Північної Аргентини, зокрема в Колумбії, Еквадорі, Перу і Болівії.

За словами дослідника Рутмері Піллко Уаркайя, спостерігаючи за андськими ведмедями, їм з колегами вдалося виявити те, про що раніше не було відомо. Дослідники зазначають, що отримані дані дали їм змогу покращити зусилля зі збереження виду, а також надали неоціненні відомості про поведінку, природну історію, екологічні потреби, а також переваги андських ведмедів.

Автори дослідження зазначають, що вони планують об'єднати кадри, зняті камерами на нашийниках, з показаннями GPS і даними акселерометра. У результаті їм вдасться скласти повну карту того, чим займалися ведмеді — в результаті їм вдалося виявити безліч дивовижних речей. Наприклад, учені вперше зафіксували спарювання андських ведмедів, а також поїдання ґрунту і глини; вдруге в історії спостерігали за тим, як ведмідь поїдав нелюдського примата. Крім того, дослідники вважають, що їм, імовірно, вдалося вперше в історії зняти випадок канібалізму з андськими ведмедями: доросла особина з'їла дитинча.

Команда також зазначає, що їм вдалося дізнатися більше про те, чим харчуються тварини: наприклад, до їхнього раціону входить понад 21 вид рослин. Таке розмаїття, на думку вчених, ймовірно, зумовлене тим, що тварини живуть на різних висотах — від 200 до 4 000 метрів. Також андські ведмеді відіграють важливу роль в екосистемі хмарних лісів Амазонки. Поїдаючи всі ці рослини та викидаючи їхнє насіння, ведмеді пасивно відновлюють ліси в міру міграції, демонструючи, наскільки важливим є їхнє виживання для всієї екосистеми.

Раніше Фокус писав про те, що американські чорні ведмеді повільно червоніють і вчені не знають чому.

Теги за темою
дослідження вчені
Джерело матеріала
loader
loader