День української хустки: історія свята
День української хустки: історія свята

День української хустки: історія свята

День української хустки: історія свята

Це свято зародилося у Вінниці.

7 грудня в Україні відзначають День української хустки. Це неофіційне щорічне свято з метою об'єднання жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій. Поступово воно набуло всеукраїнського масштабу.

 Історія свята

День української хустки почали відзначати 7 грудня 2019 року з ініціативи вінничанки, депутатки Вінницької обласної ради, президента Міжнародного клубу успішних жінок України Людмили Станіславенко. Ініціативу підтримали громадські діячі, актори та успішні жінки з України та усього світу.

У 2019 році свято відзначили в Іспанії. Канаді, США, Казахстані, Йорданії, Латвії, Індії та Португалії. Цього ж року Людмила Станіславенко ініціювала проведення Дня Української Хустки на державному рівні.

Саме цього року у рамках флешмобу «Зроби фото/відео з хусткою» українки публікували свої світлини з хештегом #українськахустка. Флешмоб швидко завоював популярність серед українок з усіх куточків країни та поза її межами. У 2019 році світлини з українською хусткою у соцмережах опублікували понад мільйон учасниць.

У 2020 році з нагоди свята українки в різних країнах світу також брали участь у флешмобі «Зроби фото\відео з хусткою». Саме у 2020 році, під час відзначення Дня української хустки, було встановлено національний рекорд — найбільша кількість жінок в українських хустках, фото яких викладено в соціальних мережах. До встановлення рекорду долучились етнічні українки, які мешкають за кордоном та жінки з 20 країн світу.

У 2022 році, на тлі повномасштабного вторгнення в Україну, свято отримало новий символ — жовто-блакитний прапор Дня української хустки (ДУХ). Цей стяг було створено не лише як символ свята, але й як втілення єдності та благодійності. На прапорі нанесено імена благодійників, які зробили внески на підтримку українських Захисників та Захисниць.

Джерело матеріала
loader
loader