/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F130%2F2d8992d7f051d3273628beeb3287815b.jpg)
путін спростив оплату за газ для іноземних компаній через посередників після санкцій США
Президент рф владімір путін дозволив іноземним компаніям платити за газ через посередників, а також скасував зобов’язання оплачувати російський газ лише через Газпромбанк, який із листопада перебуває під санкціями США.
Тепер на відкритий російським постачальником рахунок допускається зарахування коштів "від третіх осіб" з метою оплати іноземною компанією постачання газу.
Про це повідомляє The Bell.
Згідно з новим указом путіна, тепер зобов’язання щодо оплати газу можна погасити не лише грошима, а й шляхом зарахування взаємних боргів. Але платити за газ безпосередньо або через третіх осіб замовники, як і раніше, повинні в рублях.
16 листопада 2024 року повідомлялося, що останній великий державний банк росії Газпромбанк, який має доступ до системи SWIFT і міжнародних валютних розрахунків, стане об'єктом нових санкцій США. Це третій за величиною активів банк у росії, який є основним хабом для газових розрахунків із Європою.

