Занадто багато планів миру для України, але США все не підходить
Занадто багато планів миру для України, але США все не підходить

Занадто багато планів миру для України, але США все не підходить

Навіть питання з НАТО, не в інтересах Дональда Трампа.

Багато планів миру для України і жоден із них... США не підходить.

Що менше залишається часу до інавгурації Дональда Трампа, то більше в інформаційний простір вкидається різного роду дисонуючих заяв від людей, які ніяк не впливають на зовнішню політику США. Але особлива увага не стільки заявам і фразам, часом вирваним із контексту, а цілим мирним планам, якими рясніє інформаційний простір.

Німецький сценарій, Фінська модель, Ізраїльський варіант, Китайський мирний план, Бразильський та інші, а тепер ще й бурхливо обговорюваний план Келлога.

План, м'яко кажучи, не дружить зі здоровим глуздом, згідно з яким Україна відмовляється від НАТО, заморожується ЛБС, з Росії починають поступово знімати санкції. Таке враження, що це план за принципом: "Усе отримує росія і одразу", причому він є камуфлет-пасткою, суть якої - неминуче продовження війни через 2-3 роки.

З іншого боку, Кіт Келлог навряд чи своїм планом зможе спонукати Дональда Трампа, з його MAGA, діяти саме в такому, ураженському ключі.

Наприклад, зняття з Росії санкцій - це повернення на ринок енергоресурсів російської дешевої нафти і газу. А кампанії, якої країни зараз отримують надприбутки, завдяки зайняттю цієї ніші? Правильно - США.

Заморожування війни - це припинення поставок зброї в Україну і не тільки, і як наслідок скорочення замовлень для підприємств ВПК США, а це десятки мільярдів доларів. І не просто скорочення виробництва, а призупинення оновлення запасів Армії США, процес чого був стрімко запущений у 2022-му.

До речі, навіть питання з НАТО, не в інтересах Дональда Трампа. Адже вступ України до НАТО дасть змогу використовувати українські війська територією ЄС, що може скоротити присутність американської армії, зменшити витрати військового бюджету в Європі та чого прагне Дональд Трамп, який неодноразово критикував Старий світ за недостатній внесок в альянс.

І на завершення, просто питання - домовлятися з ким?

З країною, яка зазнала колосальних втрат у війні в Україні, армія якої виснажена, вплив звузився до рівня спілкування з КНДР, в Африці зростає опір режимам, підтримуваним Москвою, в Сирії руйнується диктатура, що трималася на російських багнетах, і домовлятися з цим побитим щуром про мир на умовах, які навіть кращі за ультиматуми, які лунають із Кремля? І саме такий план пропонуватиме 47-й президент США, який мріє зробити Америку великою знову?

Зараз багато говорять про те, що Україну не влаштує той чи інший план, який вкидають в інформаційний простір, той чи інший сценарій або якась модель. Але ніхто не говорить про те, а що ж задовольняє США? Ми повинні відштовхуватися саме від цього - інтересів США в питанні миру в Україні. На яких умовах і за яких обставин ці інтереси будуть повністю задоволені. І за дивовижним збігом обставин, інтереси США більше збігаються саме з уявленнями України про перемогу.

З урахуванням нинішнього набору західної епістолярщини від різних авторів, різної політичної приналежності, жоден з озвучених планів не в інтересах США і це добре.

Хто такий Олександр Коваленко

Коваленко Олександр народився 15 грудня 1981 року в Одесі. Закінчив Одеську Академію зв'язку ім. Попова. З 2014 року бере активну участь у протидії агресії Росії проти України. Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний опір". Провідний експерт Українського Центру дослідження проблем безпеки. Український політичний і економічний блогер під ніком "Злий одесит".

Джерело

Джерело матеріала
loader
loader