В Україні мобілізація та воєнний стан тривають. Це означає, що всі чоловіки від 25 до 60 років можуть бути призвані до ЗСУ, якщо вони не мають броні. З 1 грудня 2024 року діятимуть нові правила для оформлення бронювання, які визначатимуть, хто має право на цей статус.
Хто може отримати бронь?
Підприємства, які хочуть забронювати працівників, повинні відповідати певним критеріям, пише Уніан.
Серед них:
- Річний обсяг сплачених податків — мінімум 1,5 млн євро.
- Валовий дохід у валюті — понад 32 млн євро.
- Відсутність заборгованостей перед державою.
- Середня зарплата працівників — не менше 20 000 грн.
Також броню можуть отримати співробітники держустанов, критично важливих підприємств, комунальних служб та інших стратегічних структур.
Кому доступна стовідсоткова бронь?
До таких категорій належать:
- Держслужбовці категорії "А".
- Голови облрад, міські голови.
- Працівники критично важливих підприємств.
- Представники міжнародних гуманітарних організацій.
Окрім того, існує "50% бронь" для співробітників поліції, прокуратури, ДСНС, місцевого самоврядування та інших органів влади.
Чому мобілізація важлива?
Однак варто пам’ятати, що ТЦК виконують свою роботу. Якби росія не почала війну, мобілізації не було б взагалі. Росія — єдиний ворог України. Українська армія ретельно готує своїх військових перед відправкою на фронт, тоді як російські командири кидають своїх солдатів у бій без підготовки. Окупанти не поважають українців, вони прийшли вбивати та знищувати наші домівки.
Якщо ми не будемо захищати свою землю, то росіяни прийдуть до наших домівок і змусять нас воювати вже за них, проти Європи. Вибір очевидний, боронити свою землю зараз чи чекати доки прийдуть росіяни, які всеодно змусять воювати. Лише потім за їх інтереси та під страхом смерті.
На окупованих територіях масово мобілізують українців, відмова рівнозначна смерті. Пропаганда ворога намагається створити паніку, подаючи мобілізацію в Україні як "беззаконня", але ми боремося за власне існування.
Раніше ми повідомляли, українці можуть служити неподалік від дому: як скористатися привілеєм?
У ТЦК запропонували альтернативу тим, хто не хоче потрапити на "нуль" - детальніше на Знай.ua.