У ЦПД пояснили, чому не варто бояться розміщення "Орєшніка" в Білорусі
Розміщення російського ракетного комплексу "Орєшнік" у Білорусі є черговою пропагандистською "страшилкою". Кремль намагається залякати українців та посіяти паніку, хоча насправді ні для України, ні для країн-союзників принципового значення зона розміщення цього російського озброєння не має значення. Про це повідомляє голова Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко у Telegram.
- Нині – це інформаційна історія. Втім, навіть саме можливе розміщення «Орєшніка» там не збільшує небезпеку для України чи НАТО, як мінімум тому, що немає жодної різниці, летітимуть вони з «Капустиного Яру» чи з Білорусі. Усі розмови про менший час підльоту – це страшилка для громадян Заходу та України, - зазначив Коваленко.
За його словами, для систем ППО швидкість російської ракети ролі не відіграє. Так само, як вже і було з Кинджалом, який вперше в історії був збитий Patriot минулого року.
При цьому Коваленко зазначив, що для розміщення необхідних систем оборони доведеться вирішити низку технічних питань. Він нагадав, що головною метою Росії є підвищення ставок пропагандою страху проти Заходу. Ядерна зброя в Білорусі інформаційно не спрацювала, а тому зараз "Орєшнік" використовується як бульбашка у відповідь на дозвіл бити західною далекобійною зброєю по РФ. Він додав, що розміщення "Орєшнік" в Білорусі буде розганятися Росією під наративом "наближення "Орєшнік" до кордонів НАТО", щоб спробувати змінити суспільні настрої в Європі. Також Коваленко звернув увагу на те, що російський диктатор Володимир Путін намагається приховати, що один із двох пусків "Орєшніка" вже був невдалим.
- 6 грудня російський диктатор Володимир Путін заявив про готовність розмістити російські системи "Горішник" на території Білорусі у 2025 році.
- 21 листопада Володимир Путін заявив, що Росія завдала удару по "Південмашу" у Дніпрі експериментальною гіперзвуковою балістичною ракетою середньої дальності "Горішник".
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2F39510962959bbdfc88699c6553243a50.jpg)
"Може приїхати до Києва": Зеленський відповів на пропозицію Путіна провести зустріч у Москві
Посол Німеччини в Україні йде з посади: він очолить німецьку розвідку
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fc26c8b98809b9fdeb7605eea2da710c4.png)
Трамп підписав указ про заходи проти «спонсорів незаконних затримань» громадян США
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Ff1de40561ea9c835beb3bbb1898ce803.jpg)
Оборонна угода зі США: хронологія 1291 дня війни
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2Ff7f7709a73255926fd536ca3c7737cc4.jpg)