Розміщення "Орєшніка" в Білорусі: у ЦПД вважають, що наразі це "інформаційна історія"
Розміщення "Орєшніка" в Білорусі: у ЦПД вважають, що наразі це "інформаційна історія"

Розміщення "Орєшніка" в Білорусі: у ЦПД вважають, що наразі це "інформаційна історія"

Розміщення "Орєшніка" в Білорусі: у ЦПД вважають, що наразі це "інформаційна історія"

Розміщення цієї зброї в Білорусі не збільшує небезпеку для України чи НАТО.

Обговорення ймовірного розміщення експериментальних балістичних ракет середнього радіуса дії "Орєшнік" ("Кедр") на території Білорусі є пропагандивною страшилкою проти Заходу. Про це заявив керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони України Андрій Коваленко в Telegram.

Водночас, як зауважує Коваленко, Путін намагається приховати, що один з двох пусків “Орєшніка” вже був невдалим.

“Шоу з “Орєшніком” в Білорусі – це чергова страшилка, в ефективності якої Путіна переконали Кірієнко та Патрушев. Головна мета Росії - підвищення ставок пропагандою страху проти Заходу. Розміщення в Білорусі суто інформаційно буде розганятися під наративом наближення “Орєшніка” до кордонів НАТО, щоб змінити суспільні настрої в Європі”, – розповів Коваленко.

Він вважає, що наразі – це інформаційна історія, бо розміщення “Орєшніка” в Білорусі не збільшує небезпеку для України чи НАТО. Не важливо, чи він буде летіти з «Капустиного Яру» чи з Білорусі. Всі розмови про менший час підльоту – це страшилка для цивільних людей, переконаний Коваленко.

“Для систем ПРО дана річ ролі не зіграє. Так само, як вже і було з Кинджалом, який вперше в історії був збитий Patriot минулого року”, – переконаний керівник ЦПД.

Проте він наголосив, що для розміщення цих ракет доведеться вирішити низку технічних питань.

Нагадаємо, 21 листопада Росія атакувала Дніпро експериментальною балістичною ракетою середнього радіуса дії "Орєшнік" ("Кедр"), яка може нести ядерний боєзаряд. За оцінками Головного управління розвідки, зараз в агресора є від двох до десяти таких боєголовок, а для початку серійного виробництва потрібно провести ще щонайменше десять випробувань. Водночас експерти припускають, що "Орєшнік" міг розпастися ще на підході до цілі через входження у щільні шари атмосфери на швидкості 2 км/секунду. 

Як зазначає керівник ГО «Аналітичний центр вивчення і протидії гібридним загрозам» генерал-майор Сергій Савченко, удар по Дніпру ракетою з серії «аналоговнєт» носив виключно психологічно-інформаційний характер і був майже безглуздий із військової точки зору. Заяви більшості західних політиків показують: вони теж розуміють, що удар по Дніпру — це блеф і шантаж. Про те, які можливості з’явилися в України і що зараз мають зробити наші західні партнери, в статті «Останній аргумент Путіна. В України з'явилися шанси переламати ситуацію на фронті».

Джерело матеріала
loader
loader