Державний оператор тилу пообіцяв позбутись недобросовісних постачальників.
Уже наступного року у закупівлі продуктів для Збройних сил будуть зміни. На порушників чекають жорсткіші санкції. Планують також боротися із фальсифікатом і запустити у 5 областях пілотний проєкт нової системи.
Таким чином, як заявляють у Державному операторі тилу, хочуть зменшить кількість скандалів, із якими регулярно стикалися у минулі роки.
Про це йдеться у сюжеті кореспондента ТСН Олександра Романюка.
154 гривні 98 копійок на добу - стільки у цьогорічному бюджеті передбачили на харчування одного воїна. Утім завдяки новим процедурам закупівель цю цифру вдасться зменшити без втрати у якості, кажуть в Державному операторі тилу.
"За попередніми результатами, 132 гривні по тому, що наторгували", - кажуть там.
Чимало торгів, кажуть, тепер відбуваються на відкрито. Перелік товарів, які закуповують, також скоротили. Прибрали звідти зайві дорогі позиції, але прописали чіткіші вимоги до існуючих.
Сама процедура відбору постачальників, кажуть, також змінилась. Тепер після конкурсів до них виїжджають експерти ДОТу і інспектують. Наприклад, чи встигне такий кандидат вчасно і якісно постачати продукцію. Бо у попередні роки чимало постачальників затримували доставки, продукти періодично були неякісними. У ДОТі нагадують і про голки в м'ясі, і про відсутність продуктів у частинах. Зараз ще під час укладання договорів постачальник отримуватиме суворі вимоги. Якщо їх порушив - його замінять і накладуть санкції, на кшталт річного відсторонення від участі в конкурсі. Кількох таких недобросовісних постачальників, кажуть в операторі тилу, уже відсторонили цього року.
Окремо при закупівлях боротисуться і з фальсифікатом. Поняттям, якого під час закупівель не було узагалі. Наприклад, коли замість вершкового масла постачають спред, або ж підробними є сертифікати на продукцію. За це тепер суворо каратимуть.
Дані про недоброчених постачальників, сертифікати якості продукції будуть доступні у спеціальній цифровій системі. Так само у цифрі буде інформація, скільки і чого везе постачальник до військової частини.
Також у п'яти областях цьогоріч запускають і пілотний проект. Державний оператор тилу там обиратиме виробників окремих продуктів. А доставлятимуть їх логістичні компанії. Їх так само обиратимуть на відкритих торгах. І це, певні, допоможе знизити ціну продуктів і затримки із їхнім постачанням. Триватиме новий проект півроку. І якщо буде успішним - в майбутньому його масштабують і на іншу частину країни.
▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: ТСН новини 7:00 11 грудня. Наслідки обстрілу Запоріжжя, нова українська зброя, обмеження переказів