Українські школярі все частіше замислюються над переїздом за кордон, побоюючись можливого зниження призовного віку до 18 років. Як повідомляє The Times, підлітки з Харкова бачать навчання за кордоном не лише як шанс на освіту, а й як спосіб уникнути ризику мобілізації.
17-річний Дмитро, один із опитаних журналістами, поділився своїми планами: він збирається навчатися у Польщі.
"Коли закінчу, вирішуватиму, чи повертатимусь до України чи залишатимуся там. Там буде безпечніше, там не падають бомби і немає ризику, що мене мобілізують на війну без моєї згоди", – каже він.
Його друг, також Дмитро, додав, що навчання в умовах постійних бомбардувань та відключень електроенергії перетворилося на важкий виклик.
З початку повномасштабного вторгнення до ЄС зареєстрували понад 190 тисяч підлітків-біженців віком 14-17 років. Частина з них уже влаштувалась на навчання в європейських країнах і не поспішає повертатися, бачачи у цьому спосіб захистити себе від небезпек війни.
Цікаво, що на тлі розмов про зниження призовного віку народна депутатка Олександра Устинова висловила категоричне "ні". Вона сказала, що такий крок викликав би масовий опір усередині країни, змусивши тисячі сімей вивозити дітей за кордон.
"Всередині України виник би величезний опір, і ми не досягли б тих результатів на фронті, яких прагнемо, тому що це не така велика кількість людей. Крім того, це був би чіткий сигнал для сімей, щоб вивезти своїх дітей. Отже, якщо ми хочемо втратити майбутнє покоління, тоді так, це те, що потрібно робити”.
У разі війни страх за життя став ключовим чинником для молоді. Поки одні будують плани на майбутнє за кордоном, інші залишаються в Україні, сподіваючись, що до їхнього покоління заклик не дістанеться.
Раніше ми писали, в Одесі ТЦК намагалися призвати робітників прямо з ремонту котельні: мерія три дні благала їх піти
Крім того, Знай.ua повідомляв, пересидіти війну вдома не вийде: військовий попередив чоловіків – мобілізація торкнеться всіх