Військова активність Китаю біля Тайваню: Пекін заявив, що не потерпить “сепаратистської” діяльності
Військова активність Китаю біля Тайваню: Пекін заявив, що не потерпить “сепаратистської” діяльності

Військова активність Китаю біля Тайваню: Пекін заявив, що не потерпить “сепаратистської” діяльності

Військова активність Китаю біля Тайваню: Пекін заявив, що не потерпить “сепаратистської” діяльності

Тайвань знову зафіксував військові маневри Китаю, водночас Пекін публічно не оголошував про навчання.

Уряд Китаю в середу, 11 грудня, заявив, що вживає “необхідних заходів” для захисту суверенітету країни й не потерпить “сепаратистської” діяльності. Тайвань тим часом зафіксував чергову масштабну військову активність Пекіна, повідомляє Reuters.

Військові Китаю поки що не коментували активність біля острова і не підтверджували проведення навчань.

Високопоставлений тайванський чиновник заявив, що, на думку острова, сплеск активності Пекіна має на меті надіслати політичний сигнал адміністрації новообраного президента США Дональда Трампа.

Очікувалося, що Китай, який вважає Тайвань своєю територією, розпочне навчання, аби висловити своє обурення з приводу нещодавнього тихоокеанського турне президента Тайваню Вільяма Лая, яке включало зупинки на Гаваях і американській території Гуам.

У вівторок, 10 грудня, Міністерство оборони Тайваню заявило про найбільшу за майже три десятиліття військово-морську активність Китаю в регіональних водах. Проте американський військовий чиновник заявив, що розгортання військово-морських сил Китаю в Східно-Китайському і Південно-Китайському морях було підвищеним, але відповідало масштабам інших великих навчань, які проводилися в минулому.

Відповідаючи на запитання про посилення військової активності речниця китайського Управління у справах Тайваню Чжу Фенлянь заявила, що Пекін “дуже уважно стежить за тенденцією змови сепаратистських сил Тайваню з зовнішніми силами”.

“Ми не допустимо, щоб це залишилося без контролю. Ми вживаємо необхідних заходів для рішучого захисту суверенітету й територіальної цілісності країни, забезпечення миру і стабільності в Тайванській протоці, а також захисту фундаментальних інтересів співвітчизників по обидва боки”, - додала вона, водночас не підтвердивши прямо проведення військових навчань.

У середу, 11 грудня, Міністерство оборони Тайваню заявило, що виявило 53 військові літаки, які здійснювали польоти над островом протягом останніх 24 годин, а також 11 кораблів ВМС і вісім суден берегової охорони Китаю.

Високопоставлений тайванський чиновник з питань безпеки, пропонуючи урядову оцінку діяльності Китаю, заявив на брифінгу в Тайбеї, що китайським військовим знадобилося майже 70 днів, аби спланувати й розгорнути ці морські операції. За його словами, такі маневри призначені для нового уряду Трампа і союзників США, та стосуються не лише нещодавнього турне Лая. Китай рідко проводить операції такого масштабу в цю пору року, адже морські умови у цей час зазвичай неспокійні.

Уряд Тайваню вважає, що рішення Пекіна не оголошувати про навчання може бути пов'язане з тим, що Китай намагається мінімізувати вплив на дві великі події за участю тайванських бізнесменів і політиків, одна з яких відбудеться цього тижня, а інша - наступного.

“Інтенсивність подібна до минулих операцій, але охоплені території були значно більшими. Ми не бачили нічого подібного принаймні за останні кілька років”, - сказав агентству Reuters дипломат із питань безпеки в регіоні.

Китай давно обіцяє взяти Тайвань під свій контроль, за потреби — силою. Цього року Пекін провів два раунди великих військових навчань навколо острова. 

США, попри відсутність офіційних дипломатичних зв'язків із Тайванем, вважаються головним союзником Тайбея. Пекін же виступає проти того, щоб країни, з якими він має офіційні зв'язки, такі як Штати, контактували з посадовими особами острова. 

Джерело матеріала
loader
loader