Ефект від військових дій росіян в акваторії Азовських та Чорних морів — надзвичайно шкідливий.
Після аварії двох російських танкерів "Волгонефть-212" і "Волгонефть-239" у Керченській протоці сталася екологічна катастрофа в Чорному морі. Викид нафтопродуктів сягнув понад 40 км уздовж берегової лінії.
Відео з численними наслідками аварії публікують у Мережі.
Шторм приніс на берег російської Анапи величезну кількість мазуту, який вилився з танкерів. Розлив нафтопродуктів насамперед шкодить птахам, рибам та дельфінам. Там запровадили режим надзвичайного стану.
Ситуацію також прокоментувала голова всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко в етері "КИЇВ24".
Вона зазначила, що є факт руйнування танкерів і вони перевозили нафтопродукти. Цей розлив російською стороною спричиняє негативні наслідки для навколишнього середовища.
"Під вплив в першу чергу потрапляють птахи, тому що ті емульсійні маси, які покривають тіло птахів, пір'я, не дають можливості птахам піднятися в повітря. І вони гинуть чи на березі, або в морі", – додала голова.
Нагадаємо, 15 грудня в районі Керченської протоки біля узбережжя анексованого Криму, затонули два російських вантажних судна "Волгонефть 212" та "Волгонефть 239", які везли паливо для російського флоту. У 1980-х роках їх проектували, як річкові танкери, вихід у море передбачався лише в прибережні зони і під час штилю. Ймовірно, судна просто не витримали морського шторма і надлишкового навантаження.