Як атестація наукових установ та ЗВО вплине на вчених: пояснив заступник глави МОН
Як атестація наукових установ та ЗВО вплине на вчених: пояснив заступник глави МОН

Як атестація наукових установ та ЗВО вплине на вчених: пояснив заступник глави МОН

Як атестація наукових установ та ЗВО вплине на вчених: пояснив заступник глави МОН

У міністерстві повідомили про нестачу вчених в Україні. 

На території України функціонує понад 370 наукових установ. Така кількість є завеликою з урахуванням економічних та демографічних змін, які відбуваються під час війни, а також масштабу країни, стверджує заступник міністра освіти і науки України Денис Курбатов у статті "Нова методика атестації — нові можливості для наукових установ та університетів"

"Одне із завдань методики атестації — дати засновникам і самим установам інструмент, який допоможе їм зрозуміти своє місце в науковому ландшафті й можливі сценарії перебудови та переорієнтації роботи", - наголошує автор статті.

Після проведення атестації за новою методикою кожна наукова установа отримає загальну оцінку та зможе посісти ту чи іншу категорію. У методиці їх чотири: від А до Д. Категорія А означає найкращий результат за напрямом, а категорія Д — неатестовані за напрямом установи.

"Такі теж будуть, і цього не варто боятися чи замовчувати. Й тут важливе питання — що далі", - вказує Курбатов.

За його словами, негативний результат атестації установ не є негативним для учених, яких в Україні і так недостатньо.

"За їх кількістю на тисячу населення ми — на одному з останніх місць у Європі. Вчених ми обов’язково повинні зберігати й примножувати. Але питання в тому, чи зберігати їх у неефективній установі, яка не може надати їм можливості для розвитку, чи об’єднати із сильною та спроможною? Коли ми говоримо про потенційну неатестацію наукових установ, то це не про знищення науки, вчених, лабораторій, напрямів, а про покращення можливостей", - наголосив заступник.

Він повідомив, що для МОН головним завданням під час реорганізацій, які відбулися, чи ще відбуватимуться, є декілька речей. Зокрема, збереження не лише вчених, а й фінансування, майна та навіть структурного підрозділу.

"Тобто насправді колективи установ, які не пройшли атестації, нічого не програють і лише отримують додаткові можливості для розвитку", - зазначив Курбатов.

Заступник міністра освіти та науки також заявив, що виключно за рішенням засновників наукових установ можлива реорганізація.

"Якщо засновник наукової установи — академія наук, ніхто з міністерства не зможе без їхнього рішення реорганізувати установу", - додав він.

Курбатов також розповів, що після атестації наукові установи, які покажуть найкращі результати, отримають додаткове фінансування. 

Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader