Віцепремʼєр-міністр з відновлення - міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба, у руках якого сконцентрований чи не максимуму влади та важелі впливу на регіони, не зміг заперечити тезу про фактичну підзвітність Кабінету міністрів України Офісу президента та відсутність як такого впливу на його роботу Верховної Ради, як це передбачено в законодавстві.
В під час інтерв’ю для ZN.UA на зауваженняІнни Ведернікової, що всі прийняті урядом рішення спочатку проходять чітку фільтрацію на Банковій, яка ні за що не відповідає, Кулеба зазначив, що попри збільшення влади в руках президента, який є Верховним головнокомандувачем в умовах воєнного стану, «Кабмін несе свою відповідальність».
«Давайте не підміняти поняття. Справді, в руках Верховного головнокомандувача держави, що воює, — велика концентрація енергії влади. Тому що він передусім ухвалює рішення, пов’язані з війною та міжнародною діяльністю. Це два основні вектори, які є в офісі президента країни. Я був усередині цієї системи й кажу про те, що знаю. Водночас ОПУ не став військовим офісом, не сконцентрував якихось додаткових надмірних повноважень.
Щодо Кабміну. Прем’єр-міністр не змінювався більш як чотири роки. Можна по-різному до цього ставитися, але не можна заперечувати, що склалася стійка структура всередині Кабміну та його апарату. Уряд працює як годинник і ухвалює управлінські рішення щонайменше двічі на тиждень, вісім разів на місяць і 96 разів на рік. Є стенограми щодо цих конкретних рішень, які ми легко можемо підняти. Як і нормативні акти, які Кабмін подає до Верховної Ради», - спробував міністр охарактеризувати стан справ.
Кулеба додав, що оскільки жодних змін у Конституції країни не відбувалося, у вертикалі правління також не відбулось трансформацій. Більше того, за його словами, парламент та уряд навіть змогли зробити свою співпрацю більш ефективною.
«Нині йде війна, й вона потребує швидких рішень. Ми ж бачимо, як наші вороги переформатувалися. Процес консультацій уряду та ВРУ налагодився. Безперечно, були і є перекоси, але їх можна подолати. Практично три роки війни в державі виплачують пенсії. … Звісно, в цьому — вагома частина допомоги партнерів, але без нашої спільної внутрішньої роботи її б не було. І про це не можна не говорити, інакше ми не повністю описуємо картину того, що відбувається в країні. Точно так само не можна замовчувати й проблеми», - додав він.
На запитання журналістки, як саме він потрапив до урядової команди, Кулеба відповів, що спочатку до нього із пропозицією прийшов прем’єр-міністра Денис Шмигаль, однак він відповів що мусить порадитись із безпосередніми керівниками — керівником офісу президента та президентом.
Водночас говорити про звільнення свого попередника Олександра Кубракова та відмову від ідеї розділити таке багатопрофільне міністерство, Кулеба відмовився.
«Справді, була ідея розділити міністерство. Але пізніше всі погодилися, що на цьому етапі війни розділяти інституції досить важко. Не впевнений, що ми зможемо пояснити людям потребу створити ще одне міністерство», - відповів міністр з розвитку.