Більшість українців (54%) мають серед близьких та рідних тих, хто брав участь у бойових діях на сході у період з 2014 по 2021 рік. Водночас 71% громадян зазначили, що серед близьких є ті, хто воював чи воює на фронті від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, свідчать результати опитування проведеного 5-6 грудня 2024 року Соціологічною групою "Рейтинг" .
Соціологи вказують, що з 2022 року зростає кількість тих, хто має близьких, які зараз воюють на фронті.
На запитання, чи допускаєте ви, що самі можете стати ветераном у майбутньому, 40% опитаних ствердно відповіли, натомість 56% — мають протилежну думку. Зазначається, що про можливість стати ветераном найчастіше розповідали наймолодші респонденти, жителі західних та центральних областей та люди, які мають близьких, котрі брали участь у боях у 2014 році і воюють зараз.
Аудиторія: населення України віком від 18 років і старше в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв'язок. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 1000 респондентів. Метод опитування: CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3.1%.
Соціальні очікування справджуються не завжди. Інколи на жаль. Частіше — все ж на щастя. Зараз чимало хто вірить в швидке встановлення ветеранами святої справедливості після повернення з війни. Чи мають такі вірування під собою підставу? І наскільки? Перебільшена чи ні історія з агресивною нетерпимістю ветеранів після війни? Чого нам очікувати, враховуючи кількість зброї в країні, ПТСР та інші наші розлади тощо? Про це у статті "Ветеран прийде, порядок наведе. Чи не наведе?" розмірковує соціальний психолог Олег Покальчук.