FT: Трамп хоче від союзників по НАТО збільшення витрат на оборону до 5% ВВП
FT: Трамп хоче від союзників по НАТО збільшення витрат на оборону до 5% ВВП

FT: Трамп хоче від союзників по НАТО збільшення витрат на оборону до 5% ВВП

FT: Трамп хоче від союзників по НАТО збільшення витрат на оборону до 5% ВВП

Найближчі його помічники вказують на те, що республіканець продовжуватиме озброювати Україну, прагнучи до припинення війни.

Команда Дональда Трампа заявила європейським чиновникам, що новий президент США вимагатиме від країн-членів НАТО збільшити витрати на оборону до 5% ВВП, але планує продовжувати надавати військову допомогу Україні. Про це повідомляє Financial Times з посиланням на свої джерела.

За словами людей, знайомих з переговорами, найближчі помічники новообраного президента США з питань зовнішньої політики поділилися своїми намірами в дискусіях з високопоставленими європейськими чиновниками цього місяця, оскільки Трамп зміцнює свою політику щодо Європи і російського вторгнення в Україну.

У виданні нагадали, що під час своєї передвиборчої кампанії в Білому домі Трамп пообіцяв припинити допомогу Україні, змусити Київ до негайних мирних переговорів і залишити союзників по НАТО беззахисними, якщо вони не зможуть витрачати достатньо коштів на оборону, чим налякав європейські столиці.

"Але, щоб підбадьорити союзників, які глибоко занепокоєні своєю здатністю підтримувати і захищати Україну без підтримки Вашингтона, Трамп має намір продовжити військові поставки США Києву після своєї інавгурації, за словами трьох інших осіб, поінформованих про переговори із західними чиновниками", – йдеться у матеріалі.

Один зі співрозмовників сказав, що вони розуміють, що Трамп погодиться на 3,5%, і що він планує чітко пов'язати збільшення витрат на оборону з пропозицією більш вигідних умов торгівлі зі США.

"Зрозуміло, що ми говоримо про 3 відсотки або більше для червневого саміту НАТО в Гаазі", – сказав інший європейський чиновник, який ознайомився з планами Трампа.

Союзники по НАТО вже вели дискусії про збільшення цільового показника до 3% на червневій зустрічі лідерів, але багато країн стурбовані складними фіскальними рішеннями, які для цього знадобляться.

Раніше президент Литовської Республіки Ґітанас Науседа під час пресконференції за підсумками зустрічі з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте закликав партнерів по Альянсу виділяти 0,25 відсотка від ВВП для підтримки України. За його словами, важливо не дозволити Кремлю окреслити нові "червоні лінії".

 

Джерело матеріала
loader
loader