Британське Різдво: шоколадне поліно, ігри в шаради та включений телевізор
Британське Різдво: шоколадне поліно, ігри в шаради та включений телевізор

Британське Різдво: шоколадне поліно, ігри в шаради та включений телевізор

Традиції святкування Різдва дійшли до нас у мало зміненому вигляді – як і британська монархія, зразок прийнятного у наш час консерватизму. Всі різдвяні ритуали зародилися здебільшого саме у Великій Британії. Коротко про – про те, як британська королівська родина відзначатиме Різдво цього року.

Свято у Сандрінгемі

Для сімейства Віндзорів 2024 рік був справді важким: великі та дрібні скандали трясли їхній світ, проблеми зі здоров'ям короля Чарльза та принцеси Уельської хвилювали мільйони людей у ​​світі, а не лише їхніх шанувальників. Але начебто все обійшлося, і традиційне святкування Різдва в маєтку Сандрінгем (100 км від Лондона), куди з'їжджається королівська родина напередодні 25 грудня, ніхто не скасовував.

Принцеса Уельська у червоному пальті від McQueen на різдвяній службі гімнів «Разом на Різдво» у Вестмінстерському абатстві. Фото: instagram.com/_kate_middleton_royal

Принцеса Уельська у червоному пальті від McQueen на різдвяній службі гімнів «Разом на Різдво» у Вестмінстерському абатстві. Фото: instagram.com/_kate_middleton_royal

Як розповідає видання Harpers Bazaar, король Чарльз III та королева Камілла підуть на ранкову Різдвяну службу в історичній церкві Святої Марії Магдалини у графстві Норфолк. У цей же час до Сандрінгема (який і знаходиться в Норфолку) почнуть з'їжджатися гості
- Ми будемо в Норфолку, в Сандрінгемі, - цитує видання People принца Вільяма під час візиту до солдатів та їхніх родин у Булфорді. – Нас буде людей 45 на Різдво. Буде не тихо, буде гамірно.
До поїздки до Сандрінгему принцеса Кейт із сім'єю та родичами вже побувала на щорічній різдвяній службі гімнів «Разом на Різдво» у Вестмінстерському абатстві і навіть записала пісню Together at Christmas, яку транслюватимуть напередодні Різдва. Присутні запевняють, що принцеса була неймовірно щасливою і милою в карамельно-червоному пальті від McQueen, прикрашеному чорним бантом. Це чи не перша служба після того, як Кейт оголосила про закінчення курсу хіміотерапії після діагностованого раку.

Що ж до «американської гілки» британської королівської сім'ї, то принц Гаррі та Меган Маркл, герцог і герцогиня Сассекські, найімовірніше, відзначатимуть свято вдома, в Монтесіто (штат Каліфорнія), разом із дітьми – принцом Арчі та принцесою Лілібет. І різдвяний футбольний матч, що став традиційним, між принцами Вільямом і Гаррі цього року не відбудеться.

Король Чарльз, незважаючи на проблеми зі здоров'ям, що виникали протягом року, до виконання своїх королівських обов'язків готовий. Фото: www.royal.uk

Королівські ялинки та подарунки

У Віндзорському замку, у залі Святого Георгія, вже встановлено майже 7-метрову норвезьку ялинку з Великого Віндзорського парку. Також свою ялинку в Кларенс-хаусі встановила королева Камілла. А в Букінгемському палаці вбрана ялинка вже стоїть з початку грудня, а в Сандрінгемі її тільки-но перестали прикрашати. Точніше, три ялинки у Мармуровому залі Букінгема, як заповідала прабабуся короля Чарльза королева Вікторія. До речі, серед іграшок зустрічаються фігурки корги - улюблених собачок королеви Єлизавети.

Іграшки на королівській ялинці можуть бути різноманітними, але звірятка традиційно вітаються. Особливо улюблене британцями ведмежа Паддінгтон. Фото: www.royal.uk

Іграшки на королівській ялинці можуть бути різноманітними, але звірятка традиційно вітаються. Особливо улюблене британцями ведмежа Паддінгтон. Фото: www.royal.uk

Британські видання навперебій цитують покійну королеву, яка у різдвяному мовленні 2015 року сказала: «Одна з радостей довгого життя — спостерігати, як твої діти, потім онуки, потім правнуки допомагають прикрашати ялинку».

Традиційно королівська родина проводить переддень Різдва разом у Сандрінгемському маєтку, і одним із найулюбленіших звичаїв є обмін подарунками та листівками.

Як написав принц Гаррі у своїй гучній книзі Spare, «вся сім'я зібралася напередодні Різдва, щоб відкрити подарунки, як завжди, німецька традиція, що пережила англіцізацію прізвища сім'ї з Саксен-Кобург-Гота до Віндзора… Ми були в Сандрінгемі у великій кімнаті з довгим столом, накритим білим скатертиною і білими іменними картками. За звичаєм, на початку вечора кожен із нас знаходив своє місце, вставав перед своєю горою подарунків. Потім усі раптово починали відкривати подарунки одночасно. Загальне звалище, десятки членів сім'ї говорили одночасно, смикали за банти та рвали обгортковий папір».

А ідею відправляти вітальні листівки запровадила ще королева Вікторія, і нинішнє покоління Віндзорів не збирається нічого змінювати у цій традиції. Як і багато королівських родин по всьому світу, британські монархи та члени їхніх сімей розсилають щорічні святкові листівки.

Королева Єлизавета зазвичай надсилала близько 750 листівок, які починала підписувати ще під час своєї літньої поїздки до Балморалу. Минулого року члени королівської британської родини підписали та відправили британцям близько 1000 листівок зі своєю сімейною фотографією з побажаннями найкращого.

До Британії герцог та герцогиня Сассекські не приїдуть. Але різдвяну листівку випустили. Фото: instagram.com/_duchess_of_susse

Їсти та слухати подано

Як іронізують британські масмедіа, незважаючи на те що Чарльз і Камілла лише третій рік очолюють сімейне різдвяне свято в Сандрінгемі, всі овочі на їхньому столі тепер органічні, а м'ясо – від традиційних порід тварин.

Традиційно Різдво королівська сім'я святкує в Сандрінгемському палаці, за 100 кілометрів від Лондона. Фото: wikipedia.org

Традиційно Різдво королівська сім'я святкує в Сандрінгемському палаці, за 100 кілометрів від Лондона. Фото: wikipedia.org

У вівторок, 24 грудня, сім'я влаштує коктейльний прийом у строгому стилі та офіційну вечерю, а на Різдво вже буде подано класичну святкову їжу. За словами Даррена Макгрейді, королівського шеф-кухаря під час правління покійної королеви, ця їжа зазвичай складалася з «домашньої начинки з шавлії та цибулі, брюссельської капусти з беконом та каштанами, іноді пастернаку та моркви – вона змінювалася з року в рік – картопляного пюре, смаженої картоплі, домашньої підливи, потім пізніше того ж дня був післяобідній чай, і він завжди включав шоколадне різдвяне поліно, різдвяний торт та вибір шоколадної випічки».

А після різдвяного частування Віндзори грають у шаради! Про це розповідають колишні співробітники палацових служб. Цікаво, чи не шкодують у цей момент принци та принцеси про те, що не народилися простими роботягами, які відзначають Різдво набагато, скажімо так, активніше, голосніше та веселіше?

Ну і найголовніша, непохитна роками та десятиліттями королівська різдвяна традиція – виступ монарха по телебаченню. Королева Єлизавета започаткувала цю традицію 1952 року ще на радіо (з 1957 року – на ТБ) і жодного разу не скасувала запис. У своїй промові королева підбивала підсумки минулого року і розмірковувала про майбутнє. Все те саме робить і новий король. Трансляцію на Різдво дивляться практично всі піддані Великобританії та вся королівська родина.

Королева Єлизавета II виступала перед нацією на Різдво майже 70 років. Фото: www.royal.uk

Теги за темою
Великобританія Різдво Традиції
Джерело матеріала
loader
loader