Росіяни вигнали з рідної хати: 100-річний ветеран Другої світової війни розповів про свою мрію
Росіяни вигнали з рідної хати: 100-річний ветеран Другої світової війни розповів про свою мрію

Росіяни вигнали з рідної хати: 100-річний ветеран Другої світової війни розповів про свою мрію

Рідний дім ветерана окупували росіяни і тепер він живе в орендованому житлі.

Ветерану Другої світової війни Миколі Голубу цього тижня виповнилося 100 років. Ювілей зустрічав у чужій хаті у Полтаві. Бо його рідну хату на Луганщині зайняли російські солдати. 

Про це йдеться у сюжеті кореспондентки ТСН Інни Боднар.

Своє сторіччя Микола Голуб зустрічає у Полтаві, як переселенець. Піджак з орденами - чи не єдине, що забрав із рідної хати на Луганщині. Якщо подумати, зітхає пан Микола, то нині він не може поїхати до жодного місця, де народився і жив.

Народився Микола Федорович на Херсонщині. Нині ця територія окупована. Жили, згадує, заможньо, бо мали трьох коней, корови і город. Але їх розкуркулили.

"Стидно згадати період сталінізму. Це ой – таке безпрв'я. Хто що хоче і витворяє. Нікому ні пожалітися. Нізхто нічого. То комбєди. То приходять з такими піками і довбають землю. Чи не сховав", - каже ветеран. 

Потім була війна. Його мобілізували у 1943, коли щойно виповнилося 18 років. Пан Микола був у піхоті, пам'ятає, як форсували Південний Буг і дивом вижили.

"Німець не стріляє і ми не стріляємо. У нас немає чим і у нього виявилося теж не було боєприпасів. Через 5 км залізниця Зелений Гай. А там на платформах німецькі танки 15 штук – новесенькі. Виявляється у них не було пального. Того вони нас не подавили", - згадує ветеран. 

Він дійшов до Берліну. На грудях у ветерана - ордени. Але він не хоче про них розповідати.

"Не хочеться. Воно наче хвастливе. А це ж смерть. Це погано. На серці погано", - каже ветеран. 

Тепер народ з якими пліч-о-пліч тоді воював, вигнав його з рідної хати. Бо після другої світової пан Микола оселився на Луганщині. Коли 2014 їх ненадовго окупували росіяни, то він повністю перейшов на українську мову. А коли у 2022 окупанти повернулися, то взяв піджак із орденами і виїхав. У зйомній хаті у Полтаві Микола Федорович багато читає. От з бібліотеки донька принесла Довженка "Зачарована Десна". А ще у нього є смартфон і підписки на різні канали. Ось днями отетерів від побаченого: російські діти скачуть біля ялинки із портретом Сталіна.

"Зараз в інтернеті хвалять Сталіна, мені хочеться плюнути. Мільйони загинули голодною смертю", - каже ветеран. 

Яке бажання загадав пан Микола, коли задував свічки на своє сторіччя, ніхто не запитував. Щоб збулося. А бажання у нього - дожити віку у своїй хаті на рідній Луганщині. 

▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: ТСН Новини 12:00 23 грудня. Нові заяви Трампа, суд над Тищенком, удар по Києву

Джерело матеріала
loader
loader