Поліція Гонконгу оголосила винагороду в розмірі понад $128 тисяч за інформацію, яка допоможе заарештувати шістьох демократичних активістів, які перебувають за кордоном, повідомляє The Guardian.
Влада Гонконгу також заявила, що анулює паспорти ще сімох осіб, за яких було призначено винагороду раніше.
Політичне інакомислення в Гонконгу придушене з 2020 року — відколи Пекін нав'язав масштабний закон про національну безпеку після продемократичних протестів. Багато опозиціонерів втекли за кордон, інші були заарештовані й засуджені до багаторічного тюремного ув'язнення.
Оголошення у вівторок, 24 грудня, — це не перший випадок, коли влада Гонконгу пропонує подібну винагороду за допомогу в затриманні осіб, які порушили закон про національну безпеку. Західні країни розкритикували два попередні раунди оголошення винагород у липні та грудні, тоді як Гонконг і Китай у відповідь виступили проти “втручання” з боку іноземних держав.
Такі оголошення про винагороду вважаються значною мірою символічними, оскільки стосуються осіб, які живуть за кордоном — у країнах, які навряд чи видадуть політичних активістів Гонконгу або Китаю.
П'ятьох із шести осіб, за яких у вівторок було оголошено винагороду, звинувачують у підбурюванні до відокремлення району та змові з іноземною державою або зовнішніми силами. Серед них, зокрема, соціолог Чун Кім Ва та YouTube-блогер Віктор Хо Люн-Мау, який зараз проживає в Канаді.
Раніше Гонконг анулював паспорти інших продемократичних активістів, які перебували в розшуку відповідно до посиленого закону про національну безпеку, прийнятого в березні.
Міністерство закордонних справ Китаю вже заявило, що підтримує Гонконг, який “виконує свої обов'язки відповідно до закону”.
“Гонконг - це суспільство, яке керується верховенством права, і ніхто не має позасудових привілеїв”, - заявила речниця китайського МЗС Мао Нін.
Нещодавно повідомлялося, що в Гонконгу 45 колишніх законодавців та демократичних активістів отримали від чотирьох до десяти років ув'язнення у найбільшій справі про національну безпеку за нав'язаним Пекіном законом, який розгромив колись активний продемократичний рух в адміністративному районі.