Зонд NASA встановить рекорд, максимально наблизившись до Сонця
Зонд NASA встановить рекорд, максимально наблизившись до Сонця

Зонд NASA встановить рекорд, максимально наблизившись до Сонця

Космічний апарат NASA Parker Solar Probe може увійти в історію, здійснивши рекордно близьке наближення до Сонця. На найближчій точці його відстань від Сонця становитиме 6,2 млн км. Про це повідомляє NASA у Facebook

- 24 грудня наш Parker Solar Probe увійде в історію, здійснивши рекордно близьке наближення до Сонця, - йдеться в повідомленні.

Під час цього проліту зонд не буде в контакті з Землею кілька днів, і вчені чекатимуть сигналу, який очікується 28 грудня о 05:00 за Грінвічем, щоб дізнатися, чи вцілів апарат.

Космічний зонд Parker Solar Probe був запущений у 2018 році з метою дослідити центр нашої сонячної системи. Вже 21 раз він проходив поруч із Сонцем, поступово наближаючись до нього, але різдвяний візит може встановити новий рекорд. 

Зонд має витримати температуру до 1400°C та радіаційне навантаження, що може пошкодити електроніку. Для захисту від цього він має екран із карбонового композиту товщиною 11,5 см, однак його стратегія - це швидкий вхід і вихід.

На самому ділі, зонд рухатиметься швидше за будь-який інший об'єкт, створений людиною, досягаючи швидкості, що еквівалентно польоту з Лондона до Нью-Йорка менш ніж за 30 секунд. Це неймовірне прискорення зумовлене потужним гравітаційним полем Сонця.

Слідкувати за подією в реальному часі можна за допомогою інтерактивної візуалізації "Eyes on the Solar System", з інформацією від експертів NASA з дослідження Сонця: https://go.nasa.gov/3VPNHJm

  • У жовтні в NASA заявили, що астронавти вперше в історії висадяться в унікальному місці на Місяці. NASA продовжує підготовку місії "Артеміда III" для першої висадки команди на Південному полюсі Місяця. 
  • У вересні 2023 року Індія запустила до Сонця космічний корабель для вивчення атмосфери.Місія Aditya-L1 є першою індійською сонячною місією класу космічної обсерваторії вивчення атмосфери Сонця.  
Теги за темою
Космос NASA
Джерело матеріала
loader
loader