Готуйтеся до штрафів до 17000 грн: українців попередили про великі покарання
Готуйтеся до штрафів до 17000 грн: українців попередили про великі покарання

Готуйтеся до штрафів до 17000 грн: українців попередили про великі покарання

Законодавство суворо регламентує порядок вирубування дерев - без відповідного дозволу це можна робити лише на території приватних ділянок - в іншому випадку буде штраф.

Про це йдеться у Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП).

В Україні умисне знищення або пошкодження зелених насаджень, таких як дерева та чагарники, у межах населених пунктів карається значними штрафами. Для громадян штрафи варіюються від 8,5 до 17 тисяч гривень. У деяких випадках порушникам можуть призначити виправні роботи на строк до двох років, а серйозніші правопорушення можуть призвести до обмеження волі на термін до трьох років або навіть до позбавлення волі на той самий період.

Згідно зі статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), незаконне рубання дерев та їх продаж карається наступним чином:

  • Для громадян: штраф від 510 до 1700 гривень із конфіскацією зрубаних насаджень.
  • Для посадових осіб: штраф від 2550 до 5100 гривень із конфіскацією насаджень.

Якщо порушення вчинене неповнолітніми (віком від 16 до 18 років), а вони не мають власного доходу, штраф накладається на батьків або осіб, які їх замінюють (стаття 307 КУпАП).

Стаття 651 КУпАП також передбачає штрафи за пошкодження полізахисних лісових смуг, а також насаджень вздовж річок, каналів, автошляхів та залізниць:

  • Для громадян: від 510 до 765 гривень.
  • Для посадових осіб: від 1020 до 1530 гривень.

Серйозні порушення, пов'язані з вирубуванням дерев, регулюються статтею 246 Кримінального кодексу України. Незаконне рубання дерев у лісах, охоронних зонах або на природних територіях, а також зберігання та продаж незаконно зрубаних дерев, яке завдає істотної шкоди, карається:

  • Штрафом від 17000 до 34000 гривень.
  • Позбавленням волі терміном до 3 років.

У разі тяжких наслідків, таких як знищення особливо цінних природних об'єктів або значне погіршення екологічної ситуації, покарання стає суворішим — позбавлення волі може бути збільшено до 5-7 років.

Останні новини України:

Штраф до 85 тисяч гривень: в Україні почала діяти сезонна заборона.

Доведеться платити подвійний штраф: українців попередили, як не переплачувати за порушення ПДР.

Українцям нагадали, коли можна отримати штраф за неправильне скло: можна оскаржити рішення в суді.

Теги за темою
штраф
Джерело матеріала
loader
loader